abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:00 | Upozornění

    Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 16:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:11 | Komunita

    Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:55 | Nová verze

    TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Zajímavý článek

    České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    dnes 05:11 | Komunita

    Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.

    🇹🇬 | Komentářů: 34
    dnes 04:44 | Nová verze

    Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 16:44 | Nová verze

    Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 43. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách Fedora Magazinu: Fedora Workstation, Fedora KDE Plasma Desktop, Fedora Silverblue a Fedora Atomic Desktops.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | IT novinky

    Elon Musk oznámil (𝕏) spuštění internetové encyklopedie Grokipedia (Wikipedia). Zatím ve verzi 0.1. Verze 1.0 prý bude 10x lepší, ale i ve verzi 0.1 je podle Elona Muska již lepší než Wikipedia.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (20%)
     (19%)
     (23%)
     (17%)
     (21%)
     (17%)
     (17%)
    Celkem 281 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Podpora Linuxu v Mozilla Marketplace až se zpožděním

    V diskusi pod bugem 744193 spatřila světlo světa informace, že podpora Linuxu v době spuštění není pro chystaný Mozilla Marketplace prioritou.

    V návaznosti na tento bug proběhla e-mailová komunikace mezi několika vývojáři Mozilly, v níž vedoucí vývoje Firefoxu Asa Dotzler prohlásil, že počet uživatelů Linuxu je mezi uživateli Firefoxu nadhodnocený a Mozilla stejně nedisponuje dostatkem vývojářů, kteří by na podpoře Linuxu v Marketplace pracovali.

    Na to Rubén Martín kontroval tím, že Mozilla přeci může požádat o pomoc vývojáře z komunity a současně varoval před ztrátou podporovatelů ze strany Linuxu a Opensource. Mozilla by prý bez jejich podpory nebyla takovou Mozillou, jakou ji známe.

    Mozilla Marketplace bude internetový obchod s webovými aplikacemi založených na HTML5, CSS a Javascriptu, které bude možno používat stejným způsobem jako desktopové aplikace, přičemž ke svému běhu budou používat vykreslovací jádro Firefoxu (Gecko). Jeho obdobou je v současnosti Chrome Webstore.

    18.5.2012 13:31 | Migi | IT novinky


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Migi avatar 18.5.2012 15:50 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Podpora Linuxu v Mozilla Marketplace až se zpožděním
    krucipísk

    Tohle už je na zprávičku přecijen trošku dlouhý. Asi už sem vyšel ze cviku.
    xkucf03 avatar 18.5.2012 18:09 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Podpora Linuxu v Mozilla Marketplace až se zpožděním
    V pohodě. Jen prosím oprav to:
    Mozilla Marketplace bude internetový obchod s webovými aplikacemi založených na HTML5, CSS a Javascriptu
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    19.5.2012 09:28 Martin Stransky | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Podpora Linuxu v Mozilla Marketplace až se zpožděním
    Nevidel bych to tak dramaticky, jedna se "pouze" o webove aplikace ktere se daji nainstalovat i jinak, podle toho jak tomu rozumim ten market place to instalaci pouze zprijemnuje.

    Linuxovi uzivatele o nic neprijdou, jen bude ze zacatku trochu slozitejsi instalace. A urcite ty webove aplikace pujdou stahnout ze stranek vyrobce, obvzlaste pokud mame 3 hlavni prohlizece a kazdy autor bude chtit, aby jeho aplikace jela ve vsech.

    A uprime receno, myslim ze Mozilla ma pravdu. Uzivatelu Windows je stale (aspon co se tyce Mozilly) drtiva prevaha a vetsina z nich se s nejakou rucni instalaci aplikaci nechce crcat, to si na to radeji pusti jiny browser. A na Linuxu se vetsinou pouzivaji distribucni balicky ktere jsou ruzne poupravene oproti binarkam mozilly a bude treba vymyslet jak ty aplikace instalovat...cpat vsechno do profilu asi nebude to prave orechove.
    21.5.2012 07:58 polymorf | skóre: 14 | blog: tar_zxpf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Podpora Linuxu v Mozilla Marketplace až se zpožděním
    Fail. Cela pointa webovych aplikacii je v tom ze su multiplatformne a spustim ich kdekolvek. Desktop, mobil, tablet, firefox, chrome, opera. Naco robit webove aplikacie ked nie su multiplatformne?

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.