Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pro moddery Minecraftu: Java edice Minecraftu bude bez obfuskace.
Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].
Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.
Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).
TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.
Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).
České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá
… více »Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.
Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.
EFF vyzývá k podpoře snahy o prosazení možnosti instalovat na šifrovaný disk ze živého CD Ubuntu. Diskové šifrování ochrání vaše soukromí například v situaci odcizení notebooku, či reklamaci pevného disku. Pro jeho široké nasazení je potřeba, aby ho bylo v jednotlivých distribucích snadné použít. V Ubuntu je zatím nutné instalovat z alternativního CD v textovém režimu. Poskytněte Ubuntu zpětnou vazbu hlasem pro tento návrh.
Tiskni
Sdílej:
Tak ve standardní instalaci volba plného šifrování disku není, ale je tam volba šifrované domovské složky, a to snad pokrývá většinu potřeb běžných uživatelů.
Hlasoval sem ale těch pár hlasů co tam je nebude mít žádnou váhu (to by jich muselo bejt tak 10000 a ne dvě stovky)
Tak proč se srát s nějakým Ubuntu?+1
Neznám nikoho kdo Buntu používá, skoro všichni co znám jsou na OSS nebo na FC/RHFC už delší dobu neexistuje, OSS říkáš čemu?
Unity jsem tam nevidělNení unity tak trochu novinka? Jinak Ubuntu, případně i Kubuntu, Xubuntu a další varianty potkávám z linuxových desktopových OS asi nejvíc.
FC už delší dobu neexistuje, OSS říkáš čemu?FC jsem myslel Fedoru a zkratkou OSS jsem myslel Open Suse