Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Součástí programu 13. ročníku Real-Time Linux workshopu je dvouhodinová večerní plavba účastníků a přednášejících lodí Čechia po Vltavě, spojená s večeří. Z kapacitních důvodů byla zamluvena větší loď, proto je tato akce otevřená i pro další zájemce. Máte-li zájem o osobní setkání a případně i neformální seznámení s vývojáři, co se podílejí na vývoji linuxového kernelu přímo v Praze, máte jedinečnou příležitost.
Vyplouváme z náplavky na Františku v pátek 21. 10. ve 20:00.
Cena lodního lístku, včetně večeře je 500 Kč/os. Nápoje si platí každý sám. Loď je pro 200 pasažérů a volná kapacita je cca kolem 60 míst.
Tiskni
Sdílej:
Osobně jsem však s návštěvou české populace velmi skeptický. Ta si totiž obvykle nechá pro kačku vrtat koleno.no tak já mám spíš problém, že teleport ještě nevychytali, takže raděj navštívím sraz LvB v Ivanovicích ... což mi připomíná, že musím vynadat Láďovi, že sem nedal pozvánku (nebo jsem ji přehlíd?) i když popravdě, nevím, jestli by mě to nalákalo i bez těch logistických problémů, neb vývojáře jádra potkávám denně a Prahou jsem se plavil docela nedávno
Docela mě pobavila představa jak si to Čechia hrká přes ty jezy. Nápad s plavbou na lidi vznikl jako zabití několika much jednou ranou: Zajistit relativně klidnou a velkou prostoru v centru Prahy bez všudypřítomné televize, kde by se dalo v klidu najíst. Dát zahraničním účastníkům možnost okouknout alespoň letmo Prahu, i přes nabitý program workshopu.
Druhotný efekt je, že v tuto roční dobu a z takového místa nikdo předčasně nezdrhne
Docela mě pobavila představa jak si to Čechia hrká přes ty jezy.okolo 7:20
Druhotný efekt je, že v tuto roční dobu a z takového místa nikdo předčasně nezdrhneneříkej hop ...