V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
V rámci setkání Drupalistů v Praze 29. dubna proběhne i přednáška o PHP bezpečnosti. Každý PHP programátor, který to se svou prací myslí vážně, by se jí měl zúčastnit. Účast na akci je zdarma a součástí bude i soutěž o ceny. Registrace nutná.
Tiskni
Sdílej:
specifically, the Debian stable security team will not provide support for flaws in:
- vulnerabilities involving register_globals being activated, unless specifically the vulnerability activates this setting when it was configured as deactivated.
- vulnerabilities involving any kind of safe_mode or open_basedir violation, as these are security models flawed by design and no longer have upstream support either.
- any "works as expected" vulnerabilities, such as "user can cause php to crash by writing a malcious php script", unless such vulnerabilities involve some kind of higher-level DoS or privilege escalation that would not otherwise be available.
Coz je dobre.
Ono ve steve se php uz moc nepouziva, a zije z nej hlavne vychodni evropa. A ta kvalita tomu odpovida.
PHP není tak špatný jazyk.Tahle věta už sama o sobě naznačuje, že sám její autor nepovažuje PHP za dobrý jazyk. Chápu to dobře že PHP je sice špatný jazyk, ale ne tak špatný, ale o něco méně špatný?
Za špatné považuji očesané jazyky – typu C, které nenabízejí za svojí očesanost žádnou rozumnou protihodnotu pro vývojáře.C není očesané. Je to nízkoúrovňový jazyk, jen o málo výš než assembler, ale ještě tatáž kategorie. Přímé srovnávání s čímkoliv vysokoúrovňovým jako je C++ nebo PHP je zoufalství. A jinak C je jeden z nejčistších a nejkrásnějších jazyků vůbec.
A jinak C je jeden z nejčistších a nejkrásnějších jazyků vůbec.Krásný názor :). Kdyby se jenom cenila čistota jazyka trochu víc. A kdyby čistota jazyka znamenala i čistotu standardizovaných a systémových knihoven.
Muzu se na to taky vysrat a zadnou prednasku nedelat.Když to vidíš takhle, tak nezbývá než s tebou jenom souhlasit. Kdo se dožaduje vděčnosti, zvlášť takhle blbě, většinou nepochodí. Jo, kdybys ty přednášky dělal s radostí a chutí, to by byla jiná.
opravdu se s tim nedokazete smirit?Zatím tu vidím jenom lidi, co se nedokáží smířit s tím, že někdo PHP používat nechce nebo si dokonce dovolí vyjádřit v jeho směru ne úplně pozitivní názor. Proč mi přijde, že tu o náboženství nejvíc mluví ti náboženští, kteří by nejradši, aby něsouhlasící názor vůbec nevyjádřili?
Zato vysoce inteligentni ctenari odlehceni v navazujicim prispevku nepobrali, ze?Nevím o kterých vysoce inteligentních to mluvíš... ale já osobně tam to odlehčení tak úplně nevidím.
Tvuj puvodni prispevek byl vicemene ekvivalentni "PHP suxs"Jen pro ty, co špatně čtou.
cimz ses zaradil do stada ovciMožná jen pro druhé stádo ovcí typu "PHP rulezs" :). Méně zaslepení si určitě všimli drobných rozdílů mezi mým projevem a "PHP suxs".
proto mozna ta prehnana reakcePřehnaných reakcí je tu spousta, ok. Já si držím své hranice, ale pokud se nesnaží ten, na koho reaguju, taky se nesnažím až tak moc :).
Na jedné vysoké škole kdysi dávno vyhodili jednoho žáka, protože profesor slyšel jak říká „I use PHP“ – následně byl vyhozen za fetování.Nějak mi chybí nějaká souvislost s naší diskuzí? Nebo je to pokus o zařazení PHPkářů k trpícím menšinám? Programátor jako vy by měl mít aspoň kousek hrdosti, ne?