NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Příští týden - 24.2.2009 na Fakultě informačních technologií VUT a 26.2.2009 na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně proběhnou přednášky na téma Quality Assurance a FOSS (akce). Úvodem zmíníme běžně známé omyly o kvalitě open source software, nebude chybět přehled nejdůležitějších testovacích metod. Dozvíte se také, jaké strategie a nástroje lze použít pro zajištění dobré linuxové distribuce a jak vzniká z Fedory nejstabilnější a nejpoužívanější komerční Enterprise Linux. Zjistíte možnosti, jak se zapojit z pohledu uživatele i vývojáře, SQA best practices. Poté bude následovat představení jednotlivých Red Hat QA týmů a jejich práce. Na konec vás čekají praktické ukázky ze života test developera a samozřejmě několik zapeklitých otázek na závěr.
Tiskni
Sdílej:
Myslel jsem ze ty prednasky budou u nas (Fakulta Informacnich technologii - Vysoke Uceni Technicke) ... viz.: https://wis.fit.vutbr.cz/FIT/st/studnews.php
Na Muni jsem nic takoveho v aktualitach nenasel, nicmene zajdu rad i tam...
no ten odkaz do wisu asi nebude to pravé nicméně je to opravdu u nás na FIT VUT
V sekci akce je toto už opraveno. Přednáška bude na obou univerzitách, nejdříve na VUT a pak i na MUNI. VUT ze zprávičky nevím proč vypadlo.
asi jsem to zkratil moc
Na to, jak z Fedory vzniká SLES se rád přijdu podívat
Dovolil jsem si poukázat na to, že původní zpráva neodpovídá mému standardu na kvalitní zprávu a obsahuje "marketingové kecy" a ještě ve skryté podobě, což považuji za naprosto nechutné chování pod úroveň.
...jak vzniká z Fedory nejstabilnější a nejpoužívanější komerční Enterprise Linux.
Pokud jste moji odpovědět nepochopil, omlouvám se.