Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Příští týden - 24.2.2009 na Fakultě informačních technologií VUT a 26.2.2009 na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně proběhnou přednášky na téma Quality Assurance a FOSS (akce). Úvodem zmíníme běžně známé omyly o kvalitě open source software, nebude chybět přehled nejdůležitějších testovacích metod. Dozvíte se také, jaké strategie a nástroje lze použít pro zajištění dobré linuxové distribuce a jak vzniká z Fedory nejstabilnější a nejpoužívanější komerční Enterprise Linux. Zjistíte možnosti, jak se zapojit z pohledu uživatele i vývojáře, SQA best practices. Poté bude následovat představení jednotlivých Red Hat QA týmů a jejich práce. Na konec vás čekají praktické ukázky ze života test developera a samozřejmě několik zapeklitých otázek na závěr.
Tiskni
Sdílej:
Myslel jsem ze ty prednasky budou u nas (Fakulta Informacnich technologii - Vysoke Uceni Technicke) ... viz.: https://wis.fit.vutbr.cz/FIT/st/studnews.php
Na Muni jsem nic takoveho v aktualitach nenasel, nicmene zajdu rad i tam...
no ten odkaz do wisu asi nebude to pravé nicméně je to opravdu u nás na FIT VUT
V sekci akce je toto už opraveno. Přednáška bude na obou univerzitách, nejdříve na VUT a pak i na MUNI. VUT ze zprávičky nevím proč vypadlo.
asi jsem to zkratil moc
Na to, jak z Fedory vzniká SLES se rád přijdu podívat
Dovolil jsem si poukázat na to, že původní zpráva neodpovídá mému standardu na kvalitní zprávu a obsahuje "marketingové kecy" a ještě ve skryté podobě, což považuji za naprosto nechutné chování pod úroveň.
...jak vzniká z Fedory nejstabilnější a nejpoužívanější komerční Enterprise Linux.
Pokud jste moji odpovědět nepochopil, omlouvám se.