V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Někteří uživatelé NAS značky Synology si stěžují, že jejich síťové úložiště napadl ransomware SynoLocker. Jedná se zřejmě o variantu nechvalně známého CryptoLockeru. Za klíč, který data rozšifruje, je požadována platba ve výši 0,6 BTC (screenshot). Výrobce problém potvrdil. Postiženým uživatelům doporučuje zařízení okamžitě vypnout a kontaktovat technickou podporu. Způsob, jak k infikování došlo, ani postižené verze firmwaru nejsou dosud známy.
Tiskni
Sdílej:
ultiple directory traversal vulnerabilities in the FileBrowser components in Synology DiskStation Manager (DSM) before 4.3-3810 Update 3 allow remote attackers to read, write, and delete arbitrary files via a .. (dot dot) in the (1) path parameter to file_delete.cgi or (2) folder_path parameter to file_share.cgi in webapi/FileStation/; (3) dlink parameter to fbdownload/; or unspecified parameters to (4) html5_upload.cgi, (5) file_download.cgi, (6) file_sharing.cgi, (7) file_MVCP.cgi, or (8) file_rename.cgi in webapi/FileStation/.Uživatelé evidentně považují aktualizace za zbytečné...
Je to proboha NASAha, a prosímtě, existuje vůbec nějaký stroj hodný tvé pozornosti... když teda tvoje data tě nezajímají?
To je tak, keď je všetko riešené aj pre ľudí ktorí tejto technike nerozumeju. Vyhovorky, že tam nič nie je dôležité sú neplatné. Je to potencialný zdroj škodlivej činnosti.