3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Brian Stevens, CTO společnosti Red Hat, potvrdil spekulace, že jádro je dodáváno s již aplikovanými patchi za účelem ztížení práce konkurentům jako jsou Oracle nebo Novell. Ti jsou tak v obtížnější situaci při nabízení podpory pro Red Hat Enterprise Linux. Tato změna vývoj podle Stevense v podstatě neovlivní vývoj distribucí jako je CentOS, což potvrzuje i Russ Herold, zakladatel projektu CentOS.
Tiskni
Sdílej:
The source code for a work means the preferred form of the work for making modifications to it.Což něčeho, co je interně udržováno jako množina patchů oproti vanilla kernelu, jsou poměrně evidentně jednotlivé patche, nikoliv jejich slepenec.
Což něčeho, co je interně udržováno jako množina patchů oproti vanilla kernelu, jsou poměrně evidentně jednotlivé patche, nikoliv jejich slepenec.Tvoje evidentně chce hodně velký logický skok. GPL říká, že musíš dát zdrojáky ke svým změnám. To Red Hat dělá, protože zdrojáky k jejich jádru stáhnout jdou. Do způsobu, jakým došlo ke změně mezi vanilla jádrem a jejich jádrem, ti nic není. Btw. nepracuješ náhodou pro Novell?
GPL říká, že musíš dát zdrojáky ke svým změnám.To je jistě pravda, ale pravidlo, které jsem citoval, neříká pouze to. Například určitě zakazuje úmyslně zdrojáky zamlžovat (pokud by třeba někdo ze zdrojáků, které distribuuje, vyházel všechny mezery a vše slepil na jeden dlouhatánský řádek, nezáleželo by na tom, jestli to jde zkompilovat nebo ne – v případném soudním sporu by musel dokazovat, že program sám vyvíjí v této formě nebo že to je alespoň v jeho oboru činnosti běžné.) Není slepení patchů velice podobný druh zamlžení?
Btw. nepracuješ náhodou pro Novell?Svatej tučňáku, proč bych to dělal???
v případném soudním sporu by musel dokazovat, že program sám vyvíjí v této formě nebo že to je alespoň v jeho oboru činnosti běžnéto není tak jednoduché - interní postupy zas spadají pod ochranu typu obchodní tajemství atd., a GPL v tomto nemůže jít nad zákon krom toho, tebou citovaný kousek mluví o samotném zdrojovém kódu, nejsem si vůbec jist, jestli jej lze aplikovat na organizaci patchů - já jej chápu tak, že to, co se programátorovi objeví v jeho oblíbeném editoru, a co bude upravovat, musí být v preferované (čtu "neobfuskované") podobě, ale neříká nic o tom, co všechno má být mezi originálním a novým zdrojákem
tak jsem si rozkliknul homepage, abych se ujistil, že stále děláš to nejlepší, co můžeš ... a koukám na nějaké novinky v osobním životě, chjo, k některým se ty drby holt ne a ne šířit, tož aspoň opožděně gratuluju, brumBtw. nepracuješ náhodou pro Novell?Svatej tučňáku, proč bych to dělal???
Ne, ale pokud by někdo měl na výběr jestli vydá do svět nějak zamlžené zdrojáky, ...ale ty zdrojáky samy o sobě nijak zamlžené nejsou - chybí (resp. je určitým způsobem znehodnocena) jenom informace, jak se z těch starých staly nové
"Preferovaná forma modifikace" by pak byl asi konečný stav větve (na který se prostě nabalují další a další patche, následované commit a push), na druhou stranu při git-rebase dochází občas k modifikaci minulosti a jsou přepisovány (případně odebírány) patche mezi novou verzí vanilla a vývojovou větví, takže s uvážením tohohle by pak preferovaná forma modifikace byl prostě pouze a jedině celý .git repozitář.opravdu mi není jasné, z čeho toto odvozuješ ... proč tedy FSF nebo gpl-violations nežalují ty tisíce firem, co používají GPL software ve svých produktech, a zdrojáky mají zastrčené někde na webu "aby se neřeklo" jako jeden tarball bez jakékoliv VCS historie, přestože interně to mají v svn, v clearcase, atd.?
musí být v preferované (čtu "neobfuskované") podobě,No právě. A jeden z poměrně smysluplných pohledů je, že splácnutí hromady patchů (což je podoba, v níž to spravuje Redhat) do jednoho velkého je forma obfuskace. Navíc se sami nechali slyšet, že je to jako obfuskace míněno ;)
A jeden z poměrně smysluplných pohledů je, že splácnutí hromady patchů (což je podoba, v níž to spravuje Redhat) do jednoho velkého je forma obfuskace. Navíc se sami nechali slyšet, že je to jako obfuskace míněno ;)vo tom žádná - akorát mi schází ten logický krok, případně dovysvětlení mé neznalosti angličtiny, podle kterého se ta pasáž GPL vztahuje i na ty patche, a ne jenom na výsledný kód