Byla vydána nová verze 4.2.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 198 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 200 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
Konference Bratislava OpenCamp 2020 proběhne v sobotu 4. dubna 2020 v Bratislavě na Fakultě informatiky a informačních technologií STU. Organizátoři vyhlásili CFP. Návrhy přednášek a workshopů lze zaslat do 31. ledna 2020.
Bylo oznámeno vydání KDE Frameworks 5.65.0, tj. nové verze aktuálně 74 knihoven rozšířujících multiplatformní framework Qt a dnes využívaných nejenom KDE Plasmou a KDE Aplikacemi. Nově začleněnou knihovnou je KQuickCharts pro generování grafů.
Byla vydána verze 2.4 svobodného nelineárního video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdůraznit lze přechod na Python 3.
Vyšel toolkit Qt verze 5.14. Změny se týkají především Qt Quick, jeho odstínění od konkrétních nízkoúrovňových grafických API a zlepšení výkonu zvláště ve 3D. Začíná tím proces postupných příprav na Qt 6. Příští vydání (5.15) bude s dlouhodobou podporou. Aktuálně také vyšlo vývojové prostředí Qt Creator 4.11 – vedle oprav chyb a řady zjednodušení konfigurace přidává mj. experimentální podporu WebAssembly.
Byla vydána nová verze 1.41 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.41 bylo vydáno také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
J2EE, nověji Java EE a nejnověji Jakarta EE, tj. Java pro vývoj a provoz podnikových aplikací a informačních systémů (Java Platform, Enterprise Edition), slaví 20 let. První verze J2EE 1.2 byla vydána 12. prosince 1999.
V kancelářích společnosti NGINX, tj. společnosti stojící za stejnojmenným webovým serverem a reverzní proxy, v Moskvě proběhla policejní razie. Na NGINX si nárokuje práva společnost Rambler. Igor Sysoev, zakladatel společnosti NGINX, ve společnosti Rambler pracoval v letech 2000 až 2011. V březnu letošního roku byla společnost NGINX prodána společnosti F5 Networks za 670 milionů dolarů.
Vyšel Vim 8.2. Jedná se převážně o opravnou verzi tohoto textového editoru, ale mezi několika novými funkcemi je také možnost používat vyskakovací okna v uživatelském rozhraní, což využijí zvláště vývojáři doplňků pro dialogová okna či okna s nápovědou, napovídáním atp. Ukázkou je hra killersheep.
Byla vydána nová verze 19.12.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení, kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Vědci z Carnegie Mellon University a Intelu publikovali v červnu na konferenci ISCA 2014 článek (pdf), v němž uvádí, že paměťové buňky (bity) v některých DRAM (Dynamic Random Access Memory) lze ovlivnit přístupem k sousedícím buňkám. Tým Project Zero společnosti Google upozorňuje na svém blogu, že zmíněný problém, jenž mezitím dostal jméno Rowhammer (Wikipedia), lze reálně zneužít k eskalaci práv. Na GitHubu je k dispozici test na Rowhammer.
Tiskni
Sdílej:
jinak celkem sranda, ze to pridali do memtestu, to bude ted reklamaci :)To je jenom dobře
sice zatím DDR3 nepoužívám
Zatím? Na konci jejich života, resp. po nástupu DDR4?. To už DDR3 můžeš rovnou přeskočit .
P.S. Při nahraném prázdném projektu (bez DDR3 řadiče a bez poweroff/on desky) vydržela v DDR3 naprostá většina dat přes minutu a půl (víc jsem netestoval).Tím myslíš jako bez refreshe?
Spíš se bojím toho, že DDR3 výrazně zdraží
Zajímalo by mne, kolik lidí si všimlo, že DDR3 už docela dlouho stojí přibližně dvojnásobek toho, co na podzim 2012…
Iteration 235 (after 236.05s) 21.369 nanosec per iteration: 0.923161 sec for 43200000 iterations check error at 0x7f422f0f39b0: got 0xffffffffffffbfff (check took 0.090663s) ** exited with status 256 (0x100)2 další otestované mašiny vypadají podstatně odolněji, žádná chyba ani po 4000 (pomalejší stroj) a 8000 (rychlejší stroj) iteracích. Otázkou je, co teď s tím zranitelným, vyměnit paměťové moduly?