Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Soudní dvůr Evropské unie rozhodl (tisková zpráva) ve věci C-527/15: Prodej multimediálního přehrávače, který umožňuje zdarma a jednoduše zhlédnout na televizní obrazovce filmy protiprávně zpřístupněné na internetu, může představovat porušení autorského práva.
Tiskni
Sdílej:
Holt kdyz pani kapitalisti nejsou schopny/ochotny nabidnout odpovidajici sluzbu za odpovidajici prachy ...Tohle je imho většinou pokryteckej argument, kterým si to obhajujeme, abychom se cítili líp a svalili odpovědnost na tu druhou poškozenou stranu, ale ve skutečnosti většinou pirátíme prostě proto, že můžeme. Většina pirátících to chce zadarmo, takže "odpovídající prachy" jsou lež. My požadujeme cenu, která není pro poskytovatele akceptovatelná ani možná. I takovej ten argument, že problém legálního obsahu je v tom, že dostat se k němu je "obtížný" proti tomu, jak snadno se pirátí, je pěkně nefér. Legitimní prodejce má všechno těžší, musí se chránit proti těm pirátům, a my mu to pak vyčítáme, až za ty jeho komplikace i sami můžeme. Reálně to nikdy tak snadný bejt nemůže už jenom proto, že se musí vyřešit platba, takže je pokrytectví tohle používat jako argument, IMHO. P.S. že skoro všichni pirátíme a mhouříme nad tím oči je fakt, proto to všechno píšu v množným čísle - neříkám, že jsem lepší. Ale nelíbí se mi, když si to před sebou lakujeme na růžovo a snažíme se vymýšlet konstrukce, které by to obhajovaly nebo dokonce malovaly pozitivně (adělali toho zlého z poškozených) - jako nějakou kulturní nezbytnost, evoluci a novej společenskej řád, kde je jenom problém těch dinousarů, že se nedokázali přizpůsobit. Trochu jak kdyby se piraně v řece pošklebovaly kozlovi, kterýho tam někdo shodil, že se nedokáže přizpůsobit realitě světa a proto si zaslouží, aby ho sežraly.
a takej cene sa konkurovať nedáKonkurovat se dá jakékoliv ceně. Zařízení někdo musí koupit, předpokládám že i nainstalovat, pak zaplatit. Byla by-li taková služba dostupná v podobě nějakého oficiálního OEM bundlu při koupi zařízení z elektra, věřím že lidi by za něco takového zaplatili i kdyby to bylo víc než 40€. Jednoduše z pohodlnosti. O ničem takovém ovšem nevím.
kde je jenom problém těch dinousarů, že se nedokázali přizpůsobit.Jenže on to opravdu problém těch dinosaurů je. Ještě jsem to teda nikde nepotkal, ale existuje-li skutečně plug-in do Kodi který po zaplacení nějakého nízkého paušalního poplatku nabízí streamování nejnovějších trháků (nezávisle na studiu) přímo do telky, pak je pouze problémem těch velkých dinosaurů že nezaložili nějakou unii nepřišli s tím oni a ten plug-in nenese jejich logo. Dodám že bez podobného průkopnictví by dneska těžko bylo služeb jako je Netflix a filmy by se ještě tahali na fyzických nosičích.
My požadujeme cenu, která není pro poskytovatele akceptovatelná ani možná.Obávám se pak že je pro poskytovatele na čase aby konečně zemřel. Službu po něm milerád někdo převezme.