abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:11 | Komunita

    Jelikož vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM, Drew DeVault se rozhodl forknout Vim a vytvořil projekt Vim Classic. Vychází z Vimu 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.56 open source počítačové hry Unvanquished (Wikipedie), forku počítačové hry Tremulous. Instalovat ji lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Nová verze

    FreeCAD (Wikipedie), tj. svobodný multiplatformní parametrický 3D CAD, byl vydán ve verzi 1.1 (YouTube). Po roce a čtyřech měsících od předchozí verze 1.0. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:11 | IT novinky

    Společnost OpenAI oznámila [𝕏], že ukončí aplikaci Sora pro generování krátkých videí pomocí umělé inteligence. Podrobné informace a harmonogram pro aplikaci a API budou brzy zveřejněny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 12:22 | IT novinky

    Evropská směrnice NIS2 přináší nové požadavky v oblasti kybernetické bezpečnosti, které se promítají také do správy doménových jmen. Do českého právního řádu je směrnice implementována prostřednictvím nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Jedním z praktických důsledků této legislativní změny je posílení požadavků na dostupnost a správnost kontaktních údajů držitelů domén. Správce registru domény .cz, sdružení CZ.NIC, je v

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    včera 01:55 | Nová verze

    Jonathan Thomas oznámil vydání nové verze 3.5.0 video editoru OpenShot (Wikipedie). Zdrojové kódy OpenShotu jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení je i balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 00:55 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 2026.1 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem 8 nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.3. 16:33 | IT novinky

    Vláda jmenovala novým zmocněncem pro digitalizaci a strategickou bezpečnost prvního náměstka ministra vnitra Lukáše Klučku. Ten ve funkci nahradil poslance Roberta Králíčka poté, co Králíček na tento post vládního zmocněnce rezignoval. Klučka chce do roka digitalizovat všechny státní služby tak, aby vyhověly zákonu o právu na digitální služby, přičemž dosavadní plán Fialovy vlády počítal s dokončením digitalizace až někdy v roce

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 11
    24.3. 13:55 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 149.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Vypíchnout lze bezplatnou vestavěnou VPN s 50 GB přenesených dat měsíčně, zobrazení dvou webových stránek vedle sebe v jednom panelu (split view) nebo možnost přidat poznámky k panelům (Firefox Labs). Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 149 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.3. 13:22 | Nová verze

    Byly vydány nové verze 5.3.0 a 6.0.0 svobodného multiplatformního programu pro skicování, malování a úpravu obrázků Krita (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Obě verze vycházejí ze stejného zdrojového kódu – rozdíl je v použitých verzích Qt a KDE Frameworks. Krita 6.0.0 je první vydání postavené na Qt 6 a stále je považovaná za experimentální. Má lepší podporu Waylandu. Přináší podporu protokolu Wayland

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1151 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník

    Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast

    Společnost NortonLifeLock (dříve Symantec) kupuje firmu Avast za 8,1 až 8,6 miliard dolarů (175,5 až 186,3 miliard korun).

    11.8.2021 08:11 | Ladislav Hagara | IT novinky


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    11.8.2021 10:09 Akzato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    O Norton ani Avast bych už nezavadil ani desetimetrovou tyčí. A když se dvě hovada sloučí, může z toho vzniknout jen jedno ještě větší hovado.
    11.8.2021 13:09 AlyoSHA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Blby k blbemu. Nevadi. Aspon ich mame pekne na hromade.
    Max avatar 11.8.2021 19:05 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Pleteš se, spojili se tři neumětelové. AVG bylo koupeno Avastem a Avast byl koupen Nortonem. To jsou celkem tři nepoužitelný AV.
    Vlastnit AVG a Avast, tak to taky prodám, dokud je ještě čas a najdou se hlupáci, co si to nainstalují, nebo nedejbože koupí.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    11.8.2021 22:40 sdsfg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Přesně. Kaspersky na úřad vlády!
    11.8.2021 14:16 Xaint
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    a jakej antivir pro domaci pouziti (2-4 dospeli, pocitacove gramotni lidi) byste teda doporucili? klidne i placena reseni. (a linux neni reseni pro zbytek rodiny) Dik!
    AsciiWolf avatar 11.8.2021 14:26 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Pokud jsou členové rodiny počítačově gramotní, tak žádný, resp. MS Defender, který je součástí Windows.
    11.8.2021 15:03 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Jmenuje se to MOZEK ... a je to neco co 99,99999% lidi nema.

    ---

    Dete s tim guuglem dopice!
    11.8.2021 16:24 mememaster
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Výrobci antivirů ho nenávidí! Anonymní diskutér objevil jeden divný trik! Zjisti více.
    12.8.2021 15:13 Jose.D
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    wut?
    Jendа avatar 11.8.2021 16:58 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Můžeš uvést nějaké konkrétní příklady útoků, proti kterým se chceš bránit?
    11.8.2021 17:43 t@fu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    MS Defender + Firewall + maily pres web klienta + zakazat detem cokoli instalovat stahovanim, staci jim Steam a Epic ne? :D
    Max avatar 11.8.2021 19:03 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    1) pracovat pod uživatelem a mít tak oddělený správcovský účet
    2) Windows 10 s Defenderem plně stačí
    3) Pokud chci lepší ochranu, než Defender, tak ESET v základní verzi (čistě jen Antivir), povypínat kurvítka jako sahání do https/tls/ssl a nastavit si rozumně HIPS filtr
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    12.8.2021 15:20 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    ad 1) to na widlich nejde, obzvlast ne v domacich podminkach ... 50% games bez admina nefunguje a 100% FAQ ma na prvnich trech mistech odpoved "spustte to as admin" (dalsi 2 pozice zabira "vypnete antivir" a "vypnete firewall")

    ad 2) jediny co mi kdy defender smaznul, byl HWIDGEN. Takovej onehalf (jo, mam ho schovanyho) ho nechava zcela v klidu. Nejlepsi zpusob pouziti je ho vypnout. A hned v zavesu indexovani a aktualizace ... ;D.

    ad 3) Eset ti naprosto s prehledem sezere 30-50% CPU a 50-80% ssd. Pricemz tomu ze si dmnt stahne a spusti sifrovadlo souboru nijak nezabrani. Realne sem nejmin 15 let nevidel zadnej virus = neco co by se samo sirilo. Vsechno funguje na tema "ja sem chudej virus ze somalska, tak si smaz nejakej soubor na disku a posli me dal".

    ---

    Dete s tim guuglem dopice!
    Max avatar 13.8.2021 10:03 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    1) Všechny PC, co mám pod správou, takto fungují. Jedná se i o domácí PC, kde si uživatelé instalují hry. Neviděl jsem sakra dlouho žádnou hru, která by pro spuštění potřebovala admina. Pokud jde o nějaké postupy pro instalaci, tak tebou zmiňovaná doporučení mají warezáceké věci, případně starý průmyslový sw (už ani ten aktuální to nevyžaduje) a sw, který to vyžaduje, to má pak většinou kvůli obsolete FAQ, ale s funkčností problém není.

    2) Jasně, další člověk, co se veřejně nebojí radit lidem vypínat AV, Aktualizace a pracovat pod adminem. Takovýhle kostry patří pohřbít ;-).

    3) Každý AV je potřeba nějak nastavit, a i ESET jde pořešit, aby nežral zdroje. Každopádně já nevnímám AV jako něco, co by suprově zvládalo heuristiku a analýzu (to je podle mě omyl, spousta lidí na to věří, což je chyba). Já vnímám AV jako něco, co dokáže odstínit známé problémy + dokáže nastavit lepší prevenci proti případným útočníkům. Proto mám rád třeba ten ESET, který má dost vymazlený HIPS filtr, takže i u uživatelů nastavuji HIPS filter tak, aby něco nemohlo přiletět z outlooku, z wordu, excelu apod. A HIPS podobným věcem zabrání, pokud si uživatel stáhne přílohu, v ní doc, v něm povolený makra, v něm ťukne na spustit atd., tak se nic nestane, protože ESET to s vhodným HIPS filtrem zastaví.

    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    11.8.2021 20:03 YX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    A to jako regulátoři schválili? To zase vidím, jak vykradou technologie a lidi a nechají to pojít.
    A jak to vůbec mohlo projít přes schvalování ministerstva obrany? Důležitost téhle firmy pro obranyschopnost ČR je řádově větší než nějaká česká zbrojovka...
    11.8.2021 23:13 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    To jako že až se k nám z východu budou blížit Číňani, tak je zastrašíme tím, že máme osobní data 30 milionů jejich občanů?!!
    Každý má právo na můj názor!
    12.8.2021 00:10 dsfdgfhg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Když ti to hackování nemocnic a ropovodů nevadí...
    12.8.2021 08:45 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Co s tim má Avast společného? Jako že bez Avastu nebudeme schopni oddělit síť s infrastrukturou od návštěvnické WiFi, nebo záplatovat servery informačních systémů?!
    Každý má právo na můj názor!
    Heron avatar 13.8.2021 16:26 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Asi tak. A jednou za pár let se v TV vynoří blbeček politik, který propaguje šmírování všech a pořád, protože jinak přece ty vodárny napojené na internet nelze ochránit...

    Jako jasně, je to jen jeho stupidní výmluva (která ale u části veřejnosti zabírá), ale ještě nejsem tak starý a i já si pamatuju podniky s vlastní sítí, vlastní paralelní telefonní síť pro armádu (ČSSR), banky propojené na svou vlastní síť apod. A dneska se řeší, jak ochránit vodárnu "na internetu". No tak ji tam nepřipojujte.
    11.8.2021 20:12 TomÁš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Ach jo. To zase američani zaříznou jako Nokii. Nechápu, proč si EU ten neokolonialismus nechává líbit.
    11.8.2021 21:19 Rolf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Zadni americani, Broadcom, Symantec vlastni nemci.
    11.8.2021 21:53 Rolf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Jinymi slovy, co je dobre pro nemce to je dobre pro EU. Nemci ovladaji pres 90% americkych a kanadskych siti, 90% medii. Treba i Alibaba je cela od pocatku nemecka, cinani jsou jen pro duveryhodnost cinanum. I banky ktere tam maji investice jsou v hierarchii vlastnene nemci. Korejsky SK-Telecom taky patri od pocatku nemcum. Zkratka pokud nekde zalozi firmu do vedeni nastrci narodni vedeni. A ten kdo vlastni vetsinu svetovych medii treba IDG, Bertelsmann a pise o ruznych akvizicich napise ze americka firma apod. uz nedodaji ze na konci retezce americka firma neni. Vsechno dnes na webu ovladaji nemci, Hitler by zavidel jak jeho nasledovnici zmakli ovladnout cely svet. Pres cca 70% hostingu v rusku maji nemci. Adult prumysl maji nemci. Vetsina ruskych firem ktera se na tom zivi treba prazska Clickadu dela pro nemce.
    11.8.2021 22:38 dsfgfhjg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    NortonLifeLock vlastní Broadcom, což je americká firma vedená Malajsijským Han Číňanem. Jak se ti tam dostali Němci nevím.
    12.8.2021 01:21 Rolf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Ver si cemu chces ani president nebo chairman nic neznamena dulezity je vlastnicky podil.
    13.8.2021 10:47 zzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Tak se podivej treba sem: https://www.investopedia.com/news/top-4-broadcom-shareholders-avgo/

    Odkud mas ty nemce?
    13.8.2021 19:16 Rolf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Komu patri investopedia? Znam i pribeh zakladatele Web.com a jeho zakladatele brita Johna (bily kun), taky lzi. AOL, Yahoo, Verizon, Comcast, Sky, Tucows, Salesforce, Automatic, GoDaddy,, Appnexus, Suiscom, Booking, Netease, BBB, RIPE, ICANN, GMO, Penske, Tronc, Meredith, ZiffDavis, Directi, Endurance, Docler, Vivendi, M6, Canal+, MGM, Disney (uz taky… Olympiada … vys. Prava) (trochu prehazene) … vsechno nemci.
    13.8.2021 19:27 rolf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    i treba Adobe, dokazat je to tezke, prime verejne dukazy asi neexistuji, moje intuice ze propojenosti partneru a nameservru napr. Kdyby to vse byla pravda sokovalo by te to?
    15.8.2021 01:38 Rolf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Komu patri investopedia?
    Tak uz vim, mel jsem to napsane o par levelu vyse...Brileyfin.com ...zase prevleceni nemci
    Jendа avatar 11.8.2021 21:23 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    No, myslím, že tohle krásně potvrzuje, že můžete dělat cokoli a nic se nestane.
    11.8.2021 23:23 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast

    Neuděláš nic, druhej příspěvek v této diskuzi: "jakej antivir pro domaci pouziti"...

    Každý má právo na můj názor!
    12.8.2021 11:06 Rezervní Polská Kotace
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Poslední jejich užitečný produkt byl Norton Commander a i ten byl brzy překonán Volkov Commanderem a hlavně Dos Navigatorem. Od té doby dělají víceméně jen škodlivý software, malware, spyware, provozují nedůvěryhodnou certifikační autoritu a obchod se strachem.
    14.8.2021 13:36 LuděkS | skóre: 31 | blog: publish | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Společnost NortonLifeLock kupuje firmu Avast
    Díky za odkaz. To jsem nevěděl. Sice Norton nikde nepoužívám a proto jsem se o to nezajímal, ale (také proto) jsem o tomhle všem nevěděl.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.