Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Linux Driver Project je projekt, který nabízí firmám psaní ovladačů pro Linux. Greg Kroah-Hartman zveřejnil zprávu, kde informuje o stavu projektu, problémech, kterým čelí, nebo o tom, jaké ovladače jsou typicky připravovány. Největší brzdou je úsměvně nedostatek hardwaru, který ještě nemá ovladače pro Linux.
Tiskni
Sdílej:
Ale jakmile něco nejede...
...tak je obvykle řádově jednodušší najít příčinu v Linuxu než ve Windows.
Dojem z toho článku mám, že si vlastně můžou dát nohy na stůl a užívat si, jak je všechno perfektní.
Nic takového v tom článku ovšem není, takže problém vidím spíš v interpretaci…
I then went and asked all of the individual companies that made up the Linux Foundation's Vendor Advisory board what they needed for Linux drivers.A zjišťuje, že členové nemají problém. A uzavírá to "So let's put this myth to rest once and for all please." (Už na začátku označuje tvrzení, že linux má problém s ovladači za mýtus). A pak se tam vypořádává se stížnostmi uživatelů tím způsobem, že tiskárny a skenery nejsou problém jádra. Já z toho prostě ten dojem mám, že si myslí, že v kernelu je vše růžové a ovladače mimo kernel ho nezajímají, takže jsou z jeho pohledu taky v pohodě.
Tak se zjišťovalo, co je špatně. Ukázalo se, že chyba je v distribucích (mají stará jádra), v současných projektech (odmítají pomoc), mimo jádro (ovladače tiskáren, scannerů) nebo se jedná o starý hardware (nejsou specifikace ani vůle zabývat se neperspektivním ovladačem)A proto si myslím, že by se měl vývoj ovladačů oddělit od vývoje jádra a centralizovat se (třeba jako projekt).