abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře

    Sun Microsystems se chystá pozměnit licenci JRE (Java Runtime Environment), aby bylo snazší produkt distribuovat s linuxovými distribucemi. Společnost si od toho slibuje přilákání dalších linuxvých vývojářů k Javě.

    5.5.2006 10:55 | Robert Krátký | Zajímavý článek


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    5.5.2006 11:02 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    To je dobrá zpráva, ale moc konkrétní ta zpráva není. Našel někdo nějaké další informace?
    5.5.2006 11:07 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    Hura!
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    5.5.2006 11:15 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    Nechval dne před večerem. Podle mě by byl zázrak, kdyby třeba Debian přijal sunovskou JRE do jejich distribuce...
    5.5.2006 11:20 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    To je jejich problem, ale ostatni mit moznost budou. A to je dulezite.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    5.5.2006 11:21 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    No ti ostatní, kteří s tím nemají problém, tak již činí. Nevidím žádnou výhodu, i když ten krok vítám a jsem velmi zvědav, jak se to vyvine.
    5.5.2006 11:25 tomas84 | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    Už bylo načase :-D

    btw. v Debianu je ta možnost už teď: Debian unofficial
    5.5.2006 15:15 Tomáš | skóre: 25 | Ústí nad Labem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    Myslím, že daleko systémovější řešení je nainstalovat balík java-package, stáhnout javu ve formě instalačního skriptu a pak:
    make-jpkg java-skript-instalacka
    odsouhlasit licenci a vyrobí to .deb balík
    5.5.2006 15:23 tomas84 | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    Já myslím, že daleko systémovější řešení je přidat do /etc/apt/sources.list řádek
    deb http://ftp.debian-unofficial.org/debian sarge main contrib non-free restricted
    
    A navíc z toho zdroje nevyužívám jen Javu a rozhodně nemíním pro všechny tyto věci dělat vlastní balíky...
    5.5.2006 11:29 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    debian me nezajima, jestli je to pravda tak v gentoo to bude co nevidet ;-)
    never use rm after eight
    5.5.2006 13:45 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    ???

    $ eix sun-jdk * dev-java/sun-jdk Available versions: 1.2.2.017 1.3.1.17 1.4.2.10-r2 [M]1.5.0.06-r2 Installed: 1.4.2.10-r2 1.5.0.05 Homepage: http://java.sun.com/j2se/1.5.0/ Description: Sun's J2SE Development Kit, version 1.5.0.06
    5.5.2006 13:49 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    No to ano, ale kdyby to šlo i bez nutnosti ručního stahování souborů ze sun.com, byla by to paráda.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    5.5.2006 14:02 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    To ale myslím licence řešit nebude, no uvidíme. Nechme se překvapit.
    5.5.2006 14:42 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    aby bylo snazší produkt distribuovat s linuxovými distribucemi
    Vycházel jsem z této věty. I když nerozumím, v čem je přesně problém, protože třeba Slackware má Jre od Sunu přímo v balíku v distribuci.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    Mikos avatar 5.5.2006 18:01 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    V Arch Linuxu je taky bylík na Sun j2re a j2sdk přímo v distribuci :-) A stejně tak balíky pro win32 kodeky, MS truetype fonty, atp.
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    Mikos avatar 5.5.2006 18:01 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    "balík" a né "bylík" samozřejmě :-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    5.5.2006 18:38 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    To všechno je v Gentoo taky, ale binárku s jre si prostě musím tahat ručně ze sunovských stránek, z čehož mám obvykle moc velkou radost ;-].
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    5.5.2006 22:19 Foo Bar | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    No teoreticky by se do non-free mohla za jistých podmínek dostat... napr. ze to bude podle nove licence legalni :-)
    5.5.2006 23:00 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    hm, takže nyní program hello world v javě obsazující 1GB paměti bude dostupný pro všechny? ach bože. a to se ještě musí brát v potaz to, že se java jakožto módní programování učí na kdejakej opoškole a tak do toho začnou fušovat i ...
    Nikola Ciprich avatar 6.5.2006 05:36 Nikola Ciprich | skóre: 23 | blog: NiX_blog | Palkovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    FUD
    Did you ever touch the starlight ? Dream for a thousand years? Have you ever seen the beauty Of a newborn century?
    7.5.2006 13:50 trocha pravdy | skóre: 3 | blog: nic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    ale pravdivej... ;-)
    7.5.2006 23:39 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    amen. expert na problematiku správy paměti virtuálního stroje od Sunu promluvil... všichni javistě třeste se, jediná vaše spása je uvěřit radám kolegy koffra a přeučit se na jiný jazyk! ;-)

    ps - je to jen prázdné prskání dalšího odmítavce javy (kdyby tu ironii někdo nepochopil)
    8.5.2006 11:17 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    Čéče, s tím vysvětlováním seš trochu jak Joey z Přátel. Jestli mi teda rozumíš. :-)
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    8.5.2006 12:09 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    Rozumím velmi dobře :-) F.R.I.E.N.D.S FOREVER!
    7.5.2006 23:49 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    Tohle na mě teď vyplivnul jeden webserver:
    class java.lang.OutOfMemoryError: unable to create new native thread
    Něco na té paměti bude ;-)
    Quando omni flunkus moritati
    8.5.2006 00:25 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    A další :-)
    man java | grep -C 6 Xmx
    8.5.2006 21:38 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    No jo, ale co já s tím - ten server není můj ;-) (A navíc se zdá, že si poradili sami)
    Quando omni flunkus moritati
    8.5.2006 18:49 Black_scorpion | skóre: 2 | Licno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    Java je pro vetsi a rozsahlejsi programy,pokud chci napsat neco maleho nebo potrebuji maximalne vykony,tak samozrejme pouziju treba Ccko...Jinak oproti programovani v Ccku na programatora ceka mnoho prijemnych zalezitosti...
    Linux,Java,Gambrinus...to jsou pojmy.
    9.5.2006 10:53 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sun mění licenci JRE - láká linuxové vývojáře
    To, že jsou binární balíčky zrcadleny či "přebalovány" (např. Debian-unstable, Arch Linux), je porušování (binární) licence Sunu. Moc bych se s tím tady nechlubil ;-)

    ps - přebalovat binární balíček. to je výraz :-)

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.