Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Potom, co byl minulý rok do gitu projektu systemd začleněn zdrojový kód udev daemona, je teď na řadě další podobný počin: Lennart Poettering na systemd-devel listu oznamuje plány na vytvoření nové implementace knihovny libc, která bude vyvíjena jako nedílná součást systemd. Bude tak možné opustit kompatibilitu s POSIX systémy a konečně vyřešit některé věčné problémy, jako např. nahrazení volání creat() za create().
Tiskni
Sdílej:
Škoda, že je toho prvního . Tohle by alespoň spolehlivě zavřelo dveře systemd pro současné non-systemd systémy, následuje to totiž přesně systemd ideologii.
We figured to complete the systemd project we were still lacking an email program[1]. ... [1] We can add a kernel later on, following the GNU/Hurd’s successful approach.Takže asi tak
Ještě, že je toho prvního.Škoda, že je toho prvního
Fedora spis nez cokoliv jinyho pripomima WindowsA podlozit argumenty byste to dokazal?
Windows možná připomíná, ale na rozdíl od Fedory Windows fungují.To jsi šťastný člověk. Pro mě nefungují ani ty Windows.
Ale lidi kolem mají Windlousy a jsou v pohodě.Ja jsem v pohode i s Fedorou, i bez nitroglycerinu, to je predevsim o vas. Fedoru pouzivam od verze 1 a tak tragicky bych to nevidel, a to i presto ze me soucasny nedodelek Anacondy pekne s**e.
S Lennartem je to jak v politice... zavrete mu jedny dvere a on se vrati jinyma a az jsou zamcene vsechny, proleze stejne oknem. Do roka to mame v realu!
Eurokomisar je ta spravna zidle pro nej.
Dnes byla přepadená nějaká holka v metru, a ostatní co tam byli, měli stažený vocasy. Tzv. tvrdí češi. Lze je poznat podle stažených kalhot a kapucí na hlavě.