Open source router Turris Omnia NG Wired je v prodeji. Jedná se o Turris Omnia NG bez Wi-Fi. Je připraven pro zamontování do racku.
Sníh roztál a roztávají i bastlíři. Žene se na nás celá řada konferencí a seminářů technického rázu. Zajímá vás, jaké? Pak se připojte k 60. Virtuální Bastlírně, tedy k veřejné diskuzi bastlířů, techniků, učitelů i vědců. Jako vždy přijde na přetřes spousta novinek ze světa hardwaru, softwaru i bizáru. Na začátek lze očekávat hardwarová témata, tedy například nový KiCAD 10, nové akcelerátory LLM s nízkou spotřebou, nejvíce fosforeskující
… více »IuRe (Iuridicum Remedium) v rámci programu Digitální svobody zveřejnila analýzu dopadů a efektivity systémů ověřování věku v digitálním prostoru, která srovnává implementace ověřování věku v Austrálii, Velké Británii a Evropské unii.
Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.3 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 14.4 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Databáze DuckDB (Wikipedie) byla vydána ve verzi 1.5.0. S kódovým názvem Variegata (husice rajská). Přináší řadu vylepšení, včetně nového ergonomičtějšího CLI klienta nebo podporu pro typ VARIANT a vestavěný typ GEOMETRY.
V pátek 6. a sobotu 7. března proběhl v pražském sídle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Hackathon veřejné správy 7.1. Publikovány byly vytvořené aplikace. V kategorii projektů rozvíjených z krajského kola zvítězil tým „Mackokládi“. Čtyři středoškoláci ze Dvora Králové uspěli s aplikací KompaZ. Jde o digitálního průvodce, který pomůže s rychlou a srozumitelnou orientací v životních i krizových situacích „krok za krokem“. Aplikace
… více »QGIS, svobodný desktopový GIS, byl vydán v nové hlavní verzi 4.0. Změny zahrnují několik nových analytických a editačních funkcí, rozšíření podpory 3D, více možností úprav uživatelského rozhraní či mnoho dalších zlepšení použitelnosti. Řada 3.44 má aktualizace plánovány do září.
Dan Blanchard vydal knihovnu pro Python chardet v nové verzi 7.0.0. S novou verzí byla knihovna přelicencována z LGPL na MIT. Souhlasili s tím všichni přispěvatelé? Dan Blanchard souhlasy vůbec neřešil. Zaúkoloval umělou inteligenci (Claude), aby knihovnu zcela přepsala a výslovně jí nařídil, aby nepoužila žádný LGPL kód. Dan Blanchard tvrdí, že se jedná o clean room design. Protistrana argumentuje, že umělá inteligence byla trénována
… více »Andy Nguyen si na svou herní konzoli PlayStation 5 (PS5) pomocí exploitu Byepervisor nainstaloval Linux (Ubuntu). V Linuxu si spustil Steam a PS5 tak proměnil v Steam Machine. Na PS5 může hrát hry, které jsou vydané pouze pro PC a jsou na Steamu [Tom's Hardware].
Terminix je emulátor terminálu naprogramovaný v programovacím jazyce D a využívající GtkD, což je rozšíření ke knihovně GTK+ pro D. Zdrojové kódy Terminixu jsou k dispozici na GitHubu. První commit byl uskutečněn 30. prosince 2015. Gerald Nunn hodnotí rok vývoje.
Tiskni
Sdílej:
Ano zrovna se to resi, nove zalozena nadace D foundation dostala seznam problemu ktere brani integraci jazyka D (jeho kompilatoru), a je snaha tyto problemy resit, takze doufam ze rok 2017 bude rokem kdy se zadari jednotlive kompilatory vice sjednotit a zaradit je do zakladu distribuci.
Jinak si nemyslim ze by toto zrovna branilo rozsireni terminixu, snad pro vetsinu distribuci je mozne si jej doinstalovat s ruznych zdroju, samozrejme chapu ze jsou lide, kteri pokud to neni v oficialnich repositarich tak to nechteji.
Podrobnejsi info, se seznamem problemu atd
http://forum.dlang.org/post/o3cdl9$ecs$1@digitalmars.comWow, fakt ze nejede, tam chodim pravidelne a jeste jsem snad nezazil vypadek, zakon schvalnosti, asi jsem jim to shodil tim linkem (jasnej DOS utok ):D. Tady nahradni link.Jinak co se tyce zivich veci tak momentalne vetsina zivich projektu je na code.dlang.org. Tak zalezi na co si to chtel pouzivat, ono jde o to ze treba pro moje potreby je skoro vsechno aktualni a podle me i dodelane do dostatecne podoby, samozrejme vzdy to muze byt lepsi.
Co se podpory IDE tyce, tak posledni dobou mi nejvice vyhovuje visual studio code s pluginem pro jazyk D, ale uplne idealni by bylo kdyby casem existovala nejaka slusnejsi podpora pro intellij ideu.