Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Na Phoronixu vyšel linuxový test CPU části AMD Llano A8. Ve většině testů odpovídal výkon AMD A8 3850 výkonu Intel Core i3 2100. Větší odchylky zaznamenaly pouze testy šifrování: V testu John the Ripper vedlo AMD, v OpenSSL vedl Intel.
Tiskni
Sdílej:
WHAT? vzdy to bylo naopak
nemůže nastat situace, kdy kupujete pouze CPU, a rozhodujete se mezi Intel a AMD podle poměru cena/výkon. Vždy musíte koupit sestavu, nebo třeba alespoň CPU + MB + RAM.No právěže v tomhle vždycky AMD vycházelo líp! Fošny se daly pořídit levněji při lepší výbavě. Tedy alespoň vždycky, když jsem se koukal, co bych si tak mohl pořídit domů (čímž se vylučují dražší segmenty, hehe)... Podívejte se za kolik koupíte desku s 4x DIMM (případně třeba 6x SATA) pro socket 1155 a pro socket AM3+. Nebo u desek s video výstupem, HDMI/DVI. Třeba u ASUS M5A78L-M/USB3 mi vůbec nic nezchází, a to jsou ještě Asusácké desky o něco dražší než třeba Asrock - ten je za tu cenu i s 2x SATA3, grafikopu 880g+sideport a UEFI místo biosu... Ve stejném eshopu (alfa) stojí nejlevnější 4xDIMM deska pro Intel (socket 1155) o 400kč víc.
…jen v syntetickych benchmarcich zamerenych na procesor
V tomto kontextu je syntetický benchmark zaměřený na procesor protimluv. Nejspíš máte na mysli analytické benchmarky a mate vás hojně rozšířená mylná představa, že slovo syntetický znamená umělý.
A sehnat kvalitní desktop železo pro AMD jde bohužel také špatně. V nabídce jsou jen low-end a gamers sračky.
Dají se sehnat i dobré desky, jen samozřejmě nestojí 1000-1500 Kč, ale spíš tak trojnásobek.
jde i o ceny a spotřebu…
Tak. Ale tady si nejsem moc jist, co vyjde lépe (dvě jádra s HT, nižším TDP i cenou, nebo víc jader za víc peněz a s větší spotřebou?).
mozna tak zajimavy do NB, ale v desktopu propadak, dokud nesnizi ceny
Proc do levneho desktopu kde nepotrebujes vylozene Vykonnou herni grafiku good vec ...
ja ho mel objednanej v bundle sade od MSI nakonec se ukazalo ze ty vyhodne akce kolem 2tis cpu+mb jsou chybou dodavatele.. A jestlize dnes koupim za 3.5 nejlevneji sadu deska+cpu, pricemz nyni jsou sady zle dostupny, takze kdyz to beru zvlast tak do toho vrazim pres 4tis, tak je lepsi vzit core i3 za stejnej peniz. Budu to mit rekl bych s lepsima ovladacema v linuxu a s mensi spotrebou v loadu a s vetsim vykonem ja jadro.. Navic abych dosahl napr s AMD A6 vykonu core i3, chtelo by to AMDcko pretocit, to ssebou nese dalsi navyseni spotreby.. proste si myslim ze se to momentalne nevyplati. Jakmile to slevni ty bundle akce kolem 3tis tak pak mozna..
lepsi ovldace v linuxu ... povera ... , k tomu sebelepsi ovladaze neudelaji z nepouzitelne grafiky pouzitelnou .. a inteli ovladace uz davno nejsou to co byvaly ...
To s cenou je pravda .. ta klesne ted je navysena vzhledem k tomu ze se relativne jedna o novinku
tak me treba vubec nezajima vykon gpu, ale pouze stabilita - suspend apod. Je pravda, ze momentalne nevim jak jsou na tom posledni radeony a catalysty v linuxu ohledne stability a suspendu ci hibernaci.. U intelu tohle vetsinou funguje dobre.
tak ja jaksi nemam moc cas hrat hry a kdyz uz neco hraju tak stare veci v 2D. Jedine co me zajima je podpora hw dekodovani a dobra kompatibilita s linuxem a to je tak asi vse :) zajima me hlavne pomer vykon/cena u procesoru. Pokud ty bundle akce pujdou s cenou dolu, tak to bude zajimave do low cost desktopu. Jinak je to i do budoucna vcelku mrtve vzhledem k tomu FM1 socketu. Ovsem v notebooku si dokazu takovou platformu velmi dobre predstavit :)
Soucasne integrovane intelu jsou pouze 10 let pozadu ... a ovladace zdaleka z tech tri vyrobcu nejhorsi ......
Wine je kapitola sama o sobe a tak trosku loterie - pujde, nepujde, s chybami. Na hrani nejnovejsich her tu mam Windows z msdnaa. Co se mi podari rozjet 100% v Linuxu hraju ale v Linuxu. Stale nejak nevidim ten ohromny a neprekonatelny problem s fglrx. Rekl bych, ze dnes jde spis uz o mytus (ikdyz ten tearing byl asi jeste nedavny problem)... asi jako ze ATI Catalyst drivery pod Windows jsou nekvalitni a problematicke.
ja treba arch pouzivam :) toho ze tam neni fglrx jsem si vsiml. nastesti je v aur uzivatelskym repu i s daemonem co automaticky by mel rekompilovat modul pri startu s novym kernelem, ale asi meli duvod kdyz ho vyhodili z repa :) Ale jak to funguje fakt nevim. Zadnej radeon po ruce nemam
mozna je to kvuli tomu ze arch docela rychlo aktualizuje kernel (aktualne 3.0.1) a udrzet fglrx funkcni s aktualnim kernelem mohl byt treba orisek
tak se podivej kolik lidi sklada arch a kolik lidi je kolem debianu a pak neco placej