Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Canonical provedl test použitelnosti nového uživatelského rozhraní Unity. Test probíhal tak, že 15 lidí z různých věkových kategorií bylo posazeno k netbooku s Unity, přičemž jejich úkolem bylo hodinu dělat to, co jsou s počítačem zvyklí dělat. Uživatelé byli spokojení s elegantním a čistým vzhledem, možností využívat více ploch a také s možnostmi správce softwaru. Problémy naopak působil výkon, práce se soubory, dokumenty a otevřenými okny, změna tapety plochy nebo přidání ikon do launcheru.
Tiskni
Sdílej:
BTW. Stejně by bylo nejlepší, kdyby se ubuntu rozdělilo na skupinku starající se o základní systémRozdělilo?
Osobne mam dojem, ze vyvojari GNU softu porad podcenujou silu zvyklosti a historie a prilis se soutredej na vymejsleni novotvaru misto slechteni toho co existuje.Pak by se zřejmě nesnažili implementovat Unixový systém.
Of the 15 participants recruited, 13 were Windows users, 1 was a Mac user, and 1 used both Windows and Mac.Samozřejmě souhlasím, že by se rozhraní nemělo přizpůsobovat majortinímu OS. Na druhou stranu, co si budeme povídat? Některé věci jsou v Unity opravdu nedomyšlené.
Uživatelé byli spokojení s ... možností využívat více plochROFL
Jojo, plochy jsou základ. Něco jako poorman's multiheadNikoli nezbytně. Používám více ploch, přestože mám možnost pracovat s více obrazovkami. Výhodou je hlavně eliminace nutnosti otáčet hlavou za monitorem. Navíc mám více než pět ploch - a to bych si jinak měl kolem sebe dát pět obrazovek? Více obrazovek ano, ale jen pokud potřebuju vidět více věcí současně. Hodí se třeba ve strojírenství při konstrukci nebo dokonce v účetnictví (pohled na dokumenty a zároveň pohled na výkazy atd.).
tak to byl jistě velmi reprezentativní vzorek, neb já neznám snad ani jednoho windowsáka, co by byl schopen/ochoten s víc plochama dělat, a to ani z řad těch "přeučených"Nesouhlasím :D ... jsem od malička DOSák, později Windowsák, už cca 5. rokem provozuji současně Windows a Linux a zrovna na více ploch jsem si zvykl (přiznávám, že až v poslední době kvuli tomu, že jsem si pořídil netbooka a tam z důvodu prostoru na ploše mám na každé ploše něco jiného). :D