Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
ITBiz píše o nově založeném webu TestQA.cz, který je orientovaný na testování softwaru. "TestQA si klade za cíl vytvořit komunitu zasvěcených profesionálů a nadšených laiků, kteří se tam dozví o nových informacích a trendech v jejich oboru, ale také mohou ve fórech či blozích diskutovat s ostatními."
Tiskni
Sdílej:
jediný odkaz: na stejnou zprávičku na jiném webu. Tam jediný odkaz: facebook. Tam: informace a tam: konečně.
jediný odkaz: na stejnou zprávičku na jiném webu. Tam jediný odkaz: facebook. Tam: informace a tam:jakési managorské bláboly
Tato poznamka neni uplne stastna a autor zjevne netusi jake je poslani QA a testovani.
Programator a tester jsou dve RUZNE pracovni pozice a to, ze se v mensich kolektivech zamenuji,
nebo, ze se vubec samostatny clovek na testovani nevyclenuje,
to pokladam vice/mene za ujmu na vysledne kvalite.
Pokud se tedy bavime o vetsim projektu.
Clanky mozna na zminovanem odkazovanem WEBu nejsou uplne super,
nicmene snaha sloucit testery a snaha o vymenu a sdileni znalosti je prinejmensim vitana.
Pavel ADAM
software quality manager
> Jen nesmi byt oboje zaroven na stejnem projektu a kodu.
A co TDD ?