Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Dle plánu vydala dnes společnost Feral Interactive zabývající se vydáváním počítačových her pro operační systémy macOS a Linux počítačovou hru Total War Saga: Thrones of Britannia (Wikipedie) pro Linux. Koupit ji lze za 39,99 €. Verze pro Windows byla vydána 3. května.
Tiskni
Sdílej:
Toto smrdí, že vedci zistili.
Proti každému novému médiu se dosud zvedla vlna odporu. Vždycky si přitom vzpomenu na nebezpečí četby v posteli.To není zrovna moc nové médium. Kolik jim je? 50?
Takže filipika proti mainstreamovým triple-A titulům či mechanismům na hranici gamblingu (ba i za ní) je – hezky česky – mlácení zcepenělého koně. A vylévání vaničky i s capartem.Jak jsem psal, záleží na vstupních parametrech. Například na času. Osobně proti nim nejsem, ať si hraje kdo chce co chce.
To není zrovna moc nové médium. Kolik jim je? 50?Kolik je komu/čemu? Hrám? Jak se to vezme. Jedna věc je, že reálně tady máš tak dvě generace hráčů, druhá třeba to, že k nějaké systematizaci postupů dochází pomalu teprve v poslední době (což by samo o sobě bylo na zeď textu). Dá se říct, že ten rozvoj je řádově, dejme tomu, mnohonásobně (mnoho > 10) rychlejší než u knih – vezmi si dějiny literatury, knihtisku… a pak fakt, že ten článek o nebezpečí četby o samotě je o 19. století.
Jak jsem psal, záleží na vstupních parametrech. Například na času. Osobně proti nim nejsem, ať si hraje kdo chce co chce.Jde o to, že původní příspěvek (jak tvůj, tak vlastně i Tomáškův) omezuje médium na určitou (netriviální) podmnožinu. Tak jde hovořit o prakticky čemkoliv, viz #8.
Jde o to, že původní příspěvek (jak tvůj, tak vlastně i Tomáškův) omezuje médium na určitou (netriviální) podmnožinu. Tak jde hovořit o prakticky čemkoliv, viz #8.Tak ona ta podmnožina je ale masivně úspěšná a má pod sebou spoustu uživatelů.
Zrejme to malo ísť na prvý komentár ale nevadi. Tu išlo o poukázanie, že čokoľvek je na internete je považované za pravdu.
Ono vůbec, slovo pravda je svou subjektivitou hrozně ošemetné.
Protože používáš jazyk.
Dlouhodobě se mi to osvědčilo jako heuristika, jak se z toho všeho neposrat.
To už se dostáváme k tomu, zda existuje metafyzická pravda.
Truth is one of the central subjects in philosophy. It is also one of the largest. Truth has been a topic of discussion in its own right for thousands of years. Moreover, a huge variety of issues in philosophy relate to truth, either by relying on theses about truth, or implying theses about truth.
Počítačové hry lidem vymývají mozek a dělají z nich debily a depriváty...Je to rovnaké ako so seriálmi. Mám pocit že sú také čo "lidem vymývají mozek" a sú také, čo ti roztáčajú myseľ a pritom dokážu aj pobaviť. Rozhodne je na každom aké má možnosti nadobudnuté informácie využiť, prípadne prežiť život len tak ako väčšina populácie, alebo niečo zásadné zmeniť. Život je otázka priorít. Osobne už hry skoro nezapínam, ale baviili ma onlineovky a podnes si občasne ešte s niekym zavolám, hoci už nedrtíme. Bavil ma ten sociálny kontakt a ísť spolu do režby ako team. PS: Neviem, asi to bude vekom, prv som stíhal ďaleko viac vecí a nemal som pocit, že by mi hry nejak uberali z ostatného života. Dnes je to menej ako raz za mesiac a mám si práve chuť niečo pustiť :)