Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Dle plánu vydala dnes společnost Feral Interactive zabývající se vydáváním počítačových her pro operační systémy macOS a Linux počítačovou hru Total War Saga: Thrones of Britannia (Wikipedie) pro Linux. Koupit ji lze za 39,99 €. Verze pro Windows byla vydána 3. května.
Tiskni
Sdílej:
Toto smrdí, že vedci zistili.
Proti každému novému médiu se dosud zvedla vlna odporu. Vždycky si přitom vzpomenu na nebezpečí četby v posteli.To není zrovna moc nové médium. Kolik jim je? 50?
Takže filipika proti mainstreamovým triple-A titulům či mechanismům na hranici gamblingu (ba i za ní) je – hezky česky – mlácení zcepenělého koně. A vylévání vaničky i s capartem.Jak jsem psal, záleží na vstupních parametrech. Například na času. Osobně proti nim nejsem, ať si hraje kdo chce co chce.
To není zrovna moc nové médium. Kolik jim je? 50?Kolik je komu/čemu? Hrám? Jak se to vezme. Jedna věc je, že reálně tady máš tak dvě generace hráčů, druhá třeba to, že k nějaké systematizaci postupů dochází pomalu teprve v poslední době (což by samo o sobě bylo na zeď textu). Dá se říct, že ten rozvoj je řádově, dejme tomu, mnohonásobně (mnoho > 10) rychlejší než u knih – vezmi si dějiny literatury, knihtisku… a pak fakt, že ten článek o nebezpečí četby o samotě je o 19. století.
Jak jsem psal, záleží na vstupních parametrech. Například na času. Osobně proti nim nejsem, ať si hraje kdo chce co chce.Jde o to, že původní příspěvek (jak tvůj, tak vlastně i Tomáškův) omezuje médium na určitou (netriviální) podmnožinu. Tak jde hovořit o prakticky čemkoliv, viz #8.
Jde o to, že původní příspěvek (jak tvůj, tak vlastně i Tomáškův) omezuje médium na určitou (netriviální) podmnožinu. Tak jde hovořit o prakticky čemkoliv, viz #8.Tak ona ta podmnožina je ale masivně úspěšná a má pod sebou spoustu uživatelů.
Zrejme to malo ísť na prvý komentár ale nevadi. Tu išlo o poukázanie, že čokoľvek je na internete je považované za pravdu.
Ono vůbec, slovo pravda je svou subjektivitou hrozně ošemetné.
Protože používáš jazyk.
Dlouhodobě se mi to osvědčilo jako heuristika, jak se z toho všeho neposrat.
To už se dostáváme k tomu, zda existuje metafyzická pravda.
Truth is one of the central subjects in philosophy. It is also one of the largest. Truth has been a topic of discussion in its own right for thousands of years. Moreover, a huge variety of issues in philosophy relate to truth, either by relying on theses about truth, or implying theses about truth.
Počítačové hry lidem vymývají mozek a dělají z nich debily a depriváty...Je to rovnaké ako so seriálmi. Mám pocit že sú také čo "lidem vymývají mozek" a sú také, čo ti roztáčajú myseľ a pritom dokážu aj pobaviť. Rozhodne je na každom aké má možnosti nadobudnuté informácie využiť, prípadne prežiť život len tak ako väčšina populácie, alebo niečo zásadné zmeniť. Život je otázka priorít. Osobne už hry skoro nezapínam, ale baviili ma onlineovky a podnes si občasne ešte s niekym zavolám, hoci už nedrtíme. Bavil ma ten sociálny kontakt a ísť spolu do režby ako team. PS: Neviem, asi to bude vekom, prv som stíhal ďaleko viac vecí a nemal som pocit, že by mi hry nejak uberali z ostatného života. Dnes je to menej ako raz za mesiac a mám si práve chuť niečo pustiť :)