Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Přesně 333 dní po prvním oznámení do světa vyšla verze 0.2 IMAP klienta Trojitá. Nová verze přináší offline čtení zpráv, opravu spousty chyb, zlepšení interoperability s různými IMAP servery, lidské hlášení chyb a vůbec mnoho dalšího, vizte oficiální oznámení. Autor tuto verzi nedoporučuje k běžnému používání; je určena k otestování, navnadění a vůbec zmlsání lidí.
Tiskni
Sdílej:
XDG_CONFIG_HOME=~/.trojita-work-settings XDG_CONFIG_CACHE=~/.trojita-work-cache trojita
, ale je to samozrejme takove fuj.
No, dvě zásadní fičury pro mail klienta jsou jednak umět dobře pracovat s více servery/mailboxy/cokolivVice serveru je zcela jina uloha nez vice mailboxu. Pomerne hodne lidi povazuje za jednodussi mit maily ze vsech svych "uctu" ci "aliasu" forwardovane na jedine misto, na prave jeden IMAP server.
Pokud to tohle nemá, přijde mi dost obtížné vysvětlit v čem to má být lepší než muttMutt neumi efektivne pracovat s IMAPem pres pomale pripojeni, jelikoz predpoklada, ze sitova konektivita je "levna" a ze je snazsi se serveru znovu zeptat, nez aby si drzel lokalni cache. GUI pro desktopove aplikace je rovnez jine, a kdyz jsem to kontroloval naposled, Mutt na Nokii N900 jeste nebezel.