Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Byl vydán týdeník OSM s pořadovým číslem 439. Jedná se o český překlad týdeníku weeklyOSM přinášející zprávy ze světa OpenStreetMap. Zmíněna je například online služba Figuregrounder, kde si uživatel může pomocí několika kliknutí vytvořit plakát s budovami dostupnými v OSM a zdarma si jej stáhnout.
Tiskni
Sdílej:
0 - 30KiB 1 - 49KiB 2 - 94KiB 3 - 208KiB 4 - 439KiB 5 - 1,3MiB (to už ČR přestává vypadat jako puntík) 6 - 3,3MiB 7 - 8,7MiB 8 - 19MiB 9 - 57MiB 10 - 188MiB 11 - 641MiB 12 - 2,3GiBA upřímně, Zoom 12 není nic epesního. Pokud zoom nepředgeneruji, tak je to fakt hodně pomalý. Ani se nedivím, že v návodech je většinou uvedeno předgenerování Zoomu 0-10 s tím, že je doporučeno používat SSD disk, hodně ram a samozřejmě šílený výkon na renderování.
Udělat lokální řešení samozřejmě jde, ale ta cena je dost vysoká a hlavně nebude pak nejspíš dostupné zvenkuJsem si to včera po odeslání mého komentáře hned zkusil nastavit (ladím poor-man's Tamaru a přišlo mi hloupé tahat dlaždice Prahy pokaždé když něco rozbiju a smažu cache browseru) a bylo to hotové za chvilku… Proč by nemělo být dostupné zvenku? (ano, cache -- předpokládám, že Maxovi lidé koukají na dálnice a blízké okolí překladišť nebo co to vlastně provozují, ne že si vymyslí náhodné souřadnice v Evropě a „dej mi okolí s maximálním zoomem“)