Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Podpora Windows 7 skončí 14. ledna 2020. Tým stojící za webovým prohlížečem Vivaldi v příspěvku na svém blogu doporučuje přechod z Windows 7 na Linux.
Tiskni
Sdílej:
Osobně u správy tisíců linuxových stanic nevidím problém v jejich managementu (centrální správě), ale spíše v té uživatelské/pc části (různé verze GPU, jejich chování, do toho více monitorů, uspávání atd.).Keby mal každý užívateľ iný HW, tak by boli problémy aj s Win, jako nechcem fejtovať, ale bývajú tam väčšie problémy ako s Linuxom. Samozrejme myslím starý poctivý Linux enviroment, páč už ma štve aj Ubuntu čo mi beží na jednom servery a zachvíľu pôjde preč.
Ač sám uživatel linuxu, tahle argumentace mi nějak nesedí. Nepřijde mi, že by win7 byly úspornější než win10.ale je to rozhodne tak, na rychlem HW + SSD to nemusi byt tolik znat, ale kdyz vezmu "Avoton(=~srvAtom)" CPU a pustim 2 virtualy, oba stejne bit/ram/cpu, tak W7 se ovlada pouzitelne, W10 trva vse o dost zdlouhaveji (otevirani start menu, pusteni pruzkumnika, atd), vyhoda W10 je leda to ze lze maximalizovat okno prikaz_radku i horizontalne
nóóóóóóóó kdyby byli tak nechopný jak jako řikáte tak si založte vlastní firmu a z tý neschopnosti mějte konkurenčí výhody. si spíš jako myslim že je to střet dvou uplně jinejch světů a jenom si navzájem nerozumíte. voni jsou pro vás neschopný mocichtivý psychopati a vyste pro ně třeba zase zakřiknutý neprogresivní nerdi co by ale chtěli kecat dotoho jak by jako odteď měli jinak dělat něco co doteď úspěšně dělali. vubec neplatí že každej manažer je psychopat ane každej psychopat se chová takhle stereotypně ;D
jo a co to řikal ježek o genocidě?? :D
Porad to muze byt problem v komunikaci. Dost casto vidim prave "nadavani ze spodu" o kterem se management nedozvi nebo mu nerozumi dokud se nevycisli v penezich a potom ma management pocit ze je treba vsechno v poradku a proto z vaseho pohledu vymysli nejaky veci ktery dole nemusi davat smysl ale pro management resi jejich problemy - tam zase nefunguje komunikace dolu.
Pokud nefunguje komunikace, muze to spolecnost rovnou zabalit.
OS/2, na které díky překladové vrstvě Odin32 jde pouštět i celkem nové aplikace pro Windows.To my jsme upgradovali z Odin14 rovnou na Odin88 a ten podporuje i 64bitové aplikace.