Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Phoronix zverejnil zaujímavé výsledky porovnania výkonu Ubuntu 11.04 i686, i686 s PAE a x86_64. Grafy hovoria jasne, netreba ďalej váhať prejsť na 64bit systém, pokiaľ ste tak už neurobili.
Tiskni
Sdílej:
Grafy hovoria jasne, netreba ďalej váhať prejsť na 64bit systémhttp://www.phoronix.com/data/img/results/ubuntu_natty_pae64/5.png
Grafy hovoria jasneNehovoria
Po prohlidnuti vsech grafu je vazne jasny, ze se ve vsech beznejch nasazenich vyplati pouzi x86_64. Regrese se totiz opravej a s vyvojem CPU se bude rozdil mezi 32bitem a 64bitem uz jen zvetsovat. Nevim proc by to z tech grafu nemelo bejt jasny jen kvuli tomu, ze 5% z nich ma nepatrny vysledky a jeden ukazuje regresi v kodu aplikace.
Podle me trollujes
Takže spíš jsi ty 32bitový fantatik.Ty jsi vážně trouba...
uname -m >> x86_64
dva slabšie výsledky, potvrdzujú len pravidloVýjimka vyvrací pravidlo.
Já si to vždycky vykládal tak, že fakt, že je něco výjimka, potvrzuje samu existenci pravidla, ke kterému se váže. Protože bez pravidla by nebyla ani výjímka výjimkou, ale prostě jedním z mnoha možných stavů, které třeba mohou nastávat obdobně často.Jsi můj člověk. Taky to beru tak, že pokud na něco nahlížíme jako na výjimku, musí existovat něco, na co nahlížíme jako na pravidlo (byť ne všeobecně platné).
Toto pravidlo je ale NEPLATNÝČímž je potvrzeno, že to taky považuješ za pravidlo :).
Takže tohle rčení mi přijde jako ubohá výmluva pro nekorektní formulaci pravidel.To nerozporuju :), nicméně bereš to moc z pohledu matematika :). Právníci, filozofové, ženské a jim podobní jsou zvyklí používat pravidla, která za některých okolností neplatí (poslední skupina ráda konstruuje pravidla zcela nezávisle na realitě).
Čímž je potvrzeno, že to taky považuješ za pravidlo :)Tim nic potvrzeno není, má to stejnej význam jako ""pravidlo"" či "údajný pravidlo". Slovíčkaření není argument, protože za to dokážu dosadit desítky antonym pravidla.
nicméně bereš to moc z pohledu matematikaZ pohledu čisté logiky - a že ji blbci nepoužívají a věří si v božstva a leprikóny na skutečnosti nic nemění. Krom toho, realita nemá žádnou velkou váhu, je to pouhá iluze.
Slovíčkaření není argumentProč si prostě nepřiznáš, že jsi to celé vůbec nepochopil?
Z pohledu čisté logiky - a že ji blbci nepoužívají a věří si v božstva a leprikóny na skutečnosti nic nemění. Krom toho, realita nemá žádnou velkou váhu, je to pouhá iluze.Ten, do nepochopil zajímavou logickou souvislost a na základě své nechápavosti si myslí, že určuje, kdo je blbec, bývá blbec obvykle sám. A potom už mu nepomůže ani to, že nevěří v božstva... to už mu snad ani nepomůže. A vedení jakkoli přechytralých řečí už mu pak ani nesluší. Zato když blbec prohlédne, že je blbcem, většinou už blbcem není :).
Já si to vždycky vykládal tak, že fakt, že je něco výjimka, potvrzuje samu existenci pravidla, ke kterému se váže. Protože bez pravidla by nebyla ani výjímka výjimkou, ale prostě jedním z mnoha možných stavů, které třeba mohou nastávat obdobně často.Či dokonce moje velice čitelné:
Taky to beru tak, že pokud na něco nahlížíme jako na výjimku, musí existovat něco, na co nahlížíme jako na pravidlo (byť ne všeobecně platné).Tak už zbývá jen jeden způsob jak to můžeš pochopit... a to že to zkusíš vyvrátit, tedy že najdeš jediný argument, ze kterého je jasné, že Ash nebo já nemáme pravdu.
Si arogantný dement, zbohom blokujem ťa.Dementy neblokuj, nebudeš si mít s kým povídat na své úrovni komunikace.
EM64T (dnes Intel 64) je intelovské označení pro prakticky to samé, co AMD označuje jako AMD64. x86-64 je obecné označení společných prvků.Jo, je to to samý, ale je tam pár odlišností (chování v několika okrajových případech): http://en.wikipedia.org/wiki/Em64t#Differences_between_AMD64_and_Intel_64 (v praxi se pak generuje kód tak, aby se do těchhle případů nedostal) Pak ještě existuje Itanium (IA-64), který je ale s amd64 / X86_64 nekompatibilní, i když někteří si tyhle dvě architektury pletou.
x86-64 procesory sice používají podobnou instrukční sadu jako x86-32, ale jsou plně 64-bitové, nejsou to 32-bitové se 64-bitovou adresací (32-bitové s 48-bitovou adresací je PAE). Pozná se to tak, že jejich hlavní datový typ (tj. obecné registry a operace nad nimi) je 64-bitový. To x86-32 nemělo.Současná implementace X86-64 má ale taky 48bit. adresaci - podporovat plně 64 bit. adresaci by potřebovalo více úrovní tabulek na mapování mezi virtuální a fyzickou adresou, tedy by bylo vše pomalejší a 48bitů zatím musí stačit všem (ten limit je 256 TiB, což je stejně za hranicí toho co lze dnes v jednom počítači provozovat, ať už jde o kapacitu RAM nebo disků) Ten limit se pak projevuje tak, že pokus adresovat něco mimo něj prostě selže a vyhodí na procesoru vyjímku. Ale jinak vše (základní registry a pointery) je 64bitové