Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Canonical dnes oznámil Ubuntu Business Desktop Remix. Jedná se o verzi Ubuntu určenou pro korporátní sféru a úřady. Podle blogpostu Marka Shuttlewortha nejde o nic jiného než o Ubuntu s jinými balíčky — jde například o VMware View, Adobe Flash Plugin a OpenJDK 6. Všechny si však můžete nainstalovat i do „klasického“ Ubuntu z repozitářů. Zatím je k dispozici pouze 32bitová verze postavená na Ubuntu 11.10. Před stažením je nutná registrace kvůli licencím některých aplikací (např. zmíněný VMWare View).
Tiskni
Sdílej:
a hlavní pracovní nástroj jim dvakrát týdně rozbíjí přímo jeho vývojářiTo jsou ovšem firmy, které dělají ICT a tudíž jim přijde normální, že nic nefunguje pořádně -- nikoli cílová skupina.
To jsou ovšem firmy, které dělají ICT„Proč lžeš?“ :D Teď vážně, o IT firmách jsem nic nepsal, dokonce jsem je vůbec nebral v úvahu.
Mám za sebou podobnou zkušenost, ale myslím si, že Unity ani Gnome shell nemusí být důvodem pro to ukončit. Lze celkem dobře použít i fallback mode a při troše snahy o konfiguraci to není až zase takový rozdíl oproti klasickému Gnome2 (já vím, že to není ono, ale dokáže to vypadat i fungovat dost podobně).
Já jsem narazil spáš na spoustu drobných problémů, které ale ve výsledku nesmírně komplikují situaci. Stačí jen taková drobnost, že v Libre Office najednou nejdou otevírat zaheslované soubory. Zkuste to vysvětlovat lidem, kteří s tím denně pracují...
Stáhl jsem to a díval jsem se na to, ale myslím, že největší význam této zprávy je přeloženo asi takovýto: "Canonical se chce pokusit o firemní desktop". Žádný další hmatatelný přínos jsem oproti "normálnímu" vydání neobjevil.
Bude ale určitě zajímavé sledovat to kam se to dál bude vyvíjet. Používám Linux a konkrétně i Ubuntu na firemních desktopech už dlouhou dobu. Zajímalo by mne, jak chce Canonical vyřešit zdánlivé maličkosti, jako napříklat to, že když vyjde aktualizace flashe, tak si ji windowsi stanice okamžitě stáhnout, kdežto než se to projeví u linuxových stanic, tak to chvíli trvá. Zdá se to být hloupost, jenže v praxi to vede k tomu, že linuxový uživatel nevyplní ani formulář o odpadu, zatímco jeho windowsí kolegové se mu hned od naproti stolu smějí, že to je proto, že používá "ty linuxy". Toto je žel příklad z praxe a podobných by se dalo vyjmenovat mnoho.
Já si jen přeju, aby se Canonicalu průlom povedl. Jen si moc neumím představit, jak to chce v praxi dokázat? Stačí se jen podívat na zpětné rabaty a zvýhodňění prodejů počítačů s Windows...