Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
AMD uvolnilo dokumentaci k 3D funkcím grafických čipů R600/700. Těmto čipům se AMD věnovalo už v prosinci - tehdy šlo jen o vydání počátečního open source kódu. Čtěte Phoronix.
Tiskni
Sdílej:
amd rulez!
Sice jsem taky čekal implementaci rychleji, ale pořád lepší, než vůbec.
no, pred par dny sem si udelal radost (Phenom2 x940, Gigabyte GA-MA790GP-DS4H) a byl jsem jeste radeji, kdyz jsem zjistil, ze uz po strceni disku s F10 do masiny se chytil radeonHD a ne vesa (protoze muj starsi crt sonacek by pri 60Hz blikal). Kupodivu sw-opengl nebylo az takova hruza (vzalo to na sebe jedno jadro a ostatni byly volne k dispozici). No... a na hry (zejmena moderni) to nemam, takze 2 body pro ati. ... ano po doinstalovani se fglrx chytilo taky. A kdyby se nekdo chtel ptat, jeste jsem neudelal zaznam v sekci hw, ale chystam se k tomu.
xaxaxa
Co to je: "pocatecni open source kod"?