Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Tvorba open source software – to je název další zahraniční publikace, kterou sdružení CZ.NIC vydává v češtině ve své edici. Knihu je stejně jako všechny předešlé publikace z Edice CZ.NIC možné stáhnout zdarma na stránkách http://knihy.nic.cz nebo si objednat její tištěnou verzi.
„Naše předchozí publikace v Edici CZ.NIC byly orientovány na nějakou konkrétní technologii, od IPv6 přes programování v Pythonu až po užívání elektronického podpisu. Touto knihou jsme se vydali do trochu jiné oblasti. Nejen pro všechny programátory jsme přeložili publikaci, která se zabývá tím, jak produkovat otevřený (open source) software. Kniha může být přínosná jak pro začínající nadšence s dobrým nápadem, tak pro zaměstnance zavedené firmy produkující již existující software,“ píše v proslovu ke knize Ondřej Surý, vedoucí Laboratoří CZ.NIC.
Tiskni
Sdílej: