Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Phoronix informuje, že v open-source ovladačích Nouveau se objevila počáteční podpora taktování, která údajně funguje na čipech NV84 a NV86. Kromě zvýšení či snížení taktu paměti, jádra a shaderů lze také nastavit napětí a přistupovat k nastaveným hodnotám přes rozhraní sysfs. Ovladač zatím nehlídá teplotu grafického čipu kvůli případnému přehřívání, takže je třeba dbát opatrnosti.
Tiskni
Sdílej:
To s Nouveau nesouvisí, on Phoronix není důvěryhodnej vůbec v ničem...
stejně radši použiju proprietární ovladačZrádce, obyčejný zrádce je to. Kacíř. Ke zdi a zastřelit.
Náhodou nouveau je až moc funkční, v některých případech se mi chová lépe než proprietární ovladač.To teda... první start X serveru - relativně ok. Druhý start - romazaný zmatek místo obrazu, reboot. S konfigurací, ve které mi funguje separate X screen, mi nouveau dělal klonování obrazu. S trochou laborování se mi povedlo dokopat ho k tomu, aby z dvou monitorů udělal jeden velkej (což furt nebylo to, co jsem chtěl) Suspend/resume - rozbila se ikonka kopete (wtf?) Suma sumárum ne, děkuji, zůstanu u blobu...
To teda... první start X serveru - relativně ok. Druhý start - romazaný zmatek místo obrazu, reboot.Na nouveau už jedu v práci tak rok (doma půl pár týdnů - od Fedory 14) a těch restartů X serveru bylo dost (nechtěných, díky úžasné stabilitě elektřiny tady v práci) a nikdy žádný problém.
S konfigurací, ve které mi funguje separate X screen, mi nouveau dělal klonování obrazu. S trochou laborování se mi povedlo dokopat ho k tomu, aby z dvou monitorů udělal jeden velkej (což furt nebylo to, co jsem chtěl)Používám "jeden velkej" z dvou monitorů - no problemo.
Suspend/resume - rozbila se ikonka kopete (wtf?) Suma sumárum ne, děkuji, zůstanu u blobu...Suspend/resume každý den i po x týdnů, žádný problém. Možná by sis ušetřil dost času a práce, kdyby sis podrobněji prostudoval třeba jen tu tebou citovanou větu, přesněji se zaměř na slovo mezi slovy "se chová".
Používám "jeden velkej" z dvou monitorů - no problemo.Jenomže plno lidí (tvůj předřečník a další) včetně mě, používáme nastavení 2 nezávislé plochy, na které se přesunuje jen kurzor myši. Chová se to jako 2 nezávislé X servery, aplikace nejdou přesunovat. Má to své výhody a použití.
Samozřejmě na hraní her to neníNo na hraní to nebylo právě z toho důvodu, že Powermizer zůstával na nejnižším rychlostním levelu, takže rychlost zpracování nic moc (Ale na OpenArenu sem tam sekanou už to vcelku bylo…viz můj blog a pokud se do teď zase něco nerozbilo). To se teď právě změní a v hraní aspoň her založených na ioquake3 enginu už nic nestojí. Compiz to samé (ale když se nedali kdejaké gumové okna a všelijaké kravinky, tak to také jakš takš fungovalo).