abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Valentýn aneb podpora svobodného softwaru

    V den svatého Valentýna by se nemělo zapomenout na svobodný software. Evropská Nadace pro Svobodný software (FSFE) opět vyhlášuje Den lásky k svobodnému softwaru (#ilovefs, I love Free Software Day). Proč alespoň jednou v roce nebýt k vývojářům svobodného softwaru milý, neobejmout je, nepozvat na pivo nebo finančně nepodpořit? Do akce se lze zapojit také některým z bannerů.

    12.2.2013 20:24 | Ladislav Hagara | Komunita


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    12.2.2013 20:38 rewsrws
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    demence
    12.2.2013 20:52 linuxáček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    ani ne, chudáci linuxáčci většinou nikoho nemají a musí být na DSV hrozně smutní. Chtělo by to nějaký sraz.
    12.2.2013 21:05 guru
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Kdyby to byli Windowsaci, měli by aspoň nafukovací panny se sexy obličejem Billa.
    12.2.2013 21:13 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Jo, windowsaci uz nic jinyho k dispozici nemaj :-D Nezavidet...
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    12.2.2013 21:11 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    No jasne, rozhodne jsem pro antidebilivalentinsky sraz lidi!!!

    Restaurace Pokrok na Pankraci (http://www.mapy.cz/#x=14.445735&y=50.041815&z=15&t=s&q=restaurace%2520pokrok&qp=10.010671_48.120361_20.966204_51.254081_6&d=firm_2367584_0_1) za dva dny ve ctyri a pozdejs (teda 16.00, ve ctyri jeste nebudu strizlivej!) :-)

    Rum 16,-, zelena, griotka 18,-, pifo kolem 28... Jinak poradne zahuleno, zradlo odpoledne obcas dost dobry, jak se to kdy povede :-) Schvalne, kolik se nas tu potka, Amigo, zvlast tebe bych rad poznal :-) Jo, a taky Kotyze, tomu jsem sliboval Sparcstation, kterou ovsem mam porad na Melnice :-) Ale casem bude!!!
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    12.2.2013 21:15 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Hm, dobre, zkusim to jako odkaz, pro ty nezkusenejsi :-) Pokrok
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    gtz avatar 12.2.2013 22:57 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Rum 16,-
    No u nás je rum za 18,- ale Bahno (11°) máme taky za 18,-
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    14.2.2013 12:58 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    To uz jsem dlouho nepotkal. Potloukam se holt moc blizko stredu sveta...
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    12.2.2013 21:27 l4m4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Bude-li se intensita valentýnského šílenství v budoucnu dále zvyšovat, dokážu možná ten ‚svátek‘ časem zařadit přesněji než ‚někdy začátkem roku?‘. Může dojít i na to, že budu vědět přesně, co je to za den -- podmínka k tomu, abych mohl být smutný? Teoreticky snad. Ale dřív přijde stařecká demence...
    12.2.2013 22:11 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Jo, pred predchozi odpovedi jsem se taky ptal googlu - valentyn datum :-)
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    pavlix avatar 12.2.2013 23:55 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Já to vím jen proto, že nás s tím prudili ve škole.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    13.2.2013 00:54 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Já si to budu pamatovat do smrti smrťoucí, protože jsek kdysi dávno převáděl z grafiky valentýnskou stránku, která byla naprosto šílená - samá obscéně růžová, srdíčka, andělíčci, text na úrovni blogísku o koníčcích, prostě děs a hrůza, ze které by si pozvracela i Hello Kitty a to ani nemá tlamičku :-)
    14.2.2013 12:26 Honz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Blek. ?
    Drom avatar 14.2.2013 22:38 Drom | skóre: 24 | Kdyne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    +1
    |🇵🇸 avatar 12.2.2013 21:16 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    12.2.2013 22:13 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Kua, nevim, cos na tom facebooku kukuku linkoval, ale prijed taky, woe :-)
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    |🇵🇸 avatar 13.2.2013 20:30 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    wat? O.o
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    14.2.2013 12:46 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Aha, sorry, asi jsem stihnul klepnout presne na to misto, kde je odkaz na facebook, nez se to nacetlo a dostal jsem se na jejich login :-)

    Az vypadnu z prace, podivam se.
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    12.2.2013 22:14 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    A to myslim vazne, protoze vis, kde mas rucnik!
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    little.owl avatar 13.2.2013 01:10 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Tak ... me tvrzeni, ze my geek-ove jsme v celku normalni lide, dostava na frak. Muzem pokracovat s geek-ovatejsimi bannery:
    I dd.
    I systemd.
    I ebuild.
    ...
    A former Red Hat freeloader.
    AsciiWolf avatar 13.2.2013 20:14 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    I systemd.
    :-D
    13.2.2013 10:57 Jan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Jestli mě někdo začne objímat, tak ho asi nebudu mít rád.
    AsciiWolf avatar 13.2.2013 20:19 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Porucha osobnosti? :-P
    Václav 13.2.2013 11:08 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Ne, ne a ne. První máj, lásky čas slavím, ale nějakej přiblblej import mě nezajímá.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    13.2.2013 12:32 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Ruby (respektive Rails) komunita nemá častěji než ostatní jen bezpečnostní průsery. #hugfriday. :-)
    little.owl avatar 13.2.2013 12:36 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    nemá častěji než ostatní jen bezpečnostní průsery
    A proof?
    A former Red Hat freeloader.
    13.2.2013 13:00 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    little.owl avatar 13.2.2013 13:28 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    OK :-).
    A former Red Hat freeloader.
    Václav 14.2.2013 00:31 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Valentýn aneb podpora svobodného softwaru
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.