Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Byly vyhlášeny vítězné aplikace letošní soutěže Společně otevíráme data Nadace OSF pro neziskové aplikace postavené nad otevřenými daty v Česku. V kategorii Městská data zvítězila aplikace PragueDash. Kategorii Klima a životní prostředí ovládla aplikace Envidata. Kategorii Vzdělávání vyhrál interaktivní článek Od moru ke covidu. Nejlepší aplikací v kategorii Zdraví se stala aplikace COVID očkování.
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
Soros has been a major player in the European migrant crisis, having donated one half billion dollars for the transport and resettlement of 6 million illegal Muslim aliens in Europe rather than Saudi Arabia or the Gulf States, richer countries, geographically closer, with a common Islamic culture for Muslim migrants.Soroš je zločinec a jeho organizace jsou v řadě zemí zakázané.
jeho organizace jsou v řadě zemí zakázané
Které? Jako v Rusku? …a Maďarsku? To jsou vskutku vzory.
tyto neziskovky slouží k prosazování jeho politických cílů
Neziskovky se podílejí na věcech veřejných aka politice, šok!
Miliardář může takto politiku disproporčně ovlivnit, je to z podstaty nedemokratické. Budiž, tak zdaňme všechny miliardáře tak, že už to nebudou miliardáři. „We must make our choice. We may have democracy, or we may have wealth concentrated in the hands of a few, but we can't have both.“ (Louis Brandeis, soudce SCOTUS)
Jedním z nich je snaha o zamoření Evropy migranty.
Jakou to má souvislost se soutěží Společně otevíráme data?
Že by association fallacy? To bych se být tebou neoháněl zrovna fundamentalistickou Conservapedií mj. kreacionistických magorů.
To jsou vskutku vzory.
nejenom vohledně řešení idelologickejch neziskovek :D ;D
třeba to orbánovo zastropování cen energií a paliva nebo protimuslimskej plot sou taky uplně supr :D ;D aco když je na takový řešení potřeba nejdřiv vyhnat vlastizrádný sorošovce by si to moch udělat?? :O :O :D ;D
Neziskovky se podílejí na věcech veřejných aka politice, šok!
politický neziskovky zrušit
Já si myslel, že hnutí Black Lives Matter (Na černých životech záleží) je hnutí nějakých černochů. Ve skutečnosti běloši tvořili více jak 75% účastníků BLM demonstrací. [4] To je jako by české národní obrození místo Jungmana a Dobrovského vedli Korejci. I ta BLM organizace byla vybudována za peníze bělochů. Takových těch progresivních dobroserů, kteří zničí život každému, komu se pokusí pomoci. Třeba Sorosův Open Society Fund už v roce 2016 na tohle věnoval 33 milionů dolarů.[5] To je docela slušný balík.Hnutí „Na černých životech záleží“ zabíjí černochy