Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Herb Sutter na konferenci Build 2012 představil (videozáznam) výhled do budoucího vývoje jazyka C++. Příští verze standardu by měla být označena C++17, což naznačuje, že by měla být vydána v roce 2017. V roce 2014 by pak měla vyjít aktualizace současné verze. Ta by měla přinést převážně opravy chyb, ale také několik nových vlastností.
Tiskni
Sdílej:
předtím je to prezentace implementace C++11 v MSVC++Což je asi ta nejhorší implementace mezi kompilátory. Nebo se už pochlapili?
Rustu neexistují NULL a dangling pointery (kromě unsafe pointerů při interakci s C); umí jít tak nízko, jako CTo mi prijde v rozporu.
perfektní podporu pro multithreadingPerfektni podpora primo v jazyce bez externich knohoven?
kromě toho má backing od MozillyMozilla vypada na to, ze bude potrebovat nejaky backing sama.
pokud bude nějaký z "nových" nativních jazyků časem rozšířený, tak je to právě Rust.Spise bych si vsadil na Go. Myslet si, ze u lowlevel veci Rust nahradi C/C++ je blahove.
Ano, message passing, TLS a lightweight tasks.Implementace threadu je silne OS a platforme zavisla a mam skutecne pochybnosti, ze lze hovorit o vyborne podpore u genericke multiplatformni implementace.
unsafe pointery které NULL být mohou;Fajn, save mode, unsafe mode, high level konstrukty soucasti jazyka. Cucham dalsi monstrum jako je jazyk D, ostatne i C++ je monstrum, ale ma alespon slusnou bazi uzivatelu a kodu, a inkrementalni zmeny necini tak velky problem.
Go je špatně navržený jazykNemyslim. Ma sve slabiny, ale bych bych prekvapen kdyby je Rust nemel.
Go se oproti tomu všechno snaží osekatGo se snazi byt praktickym jazykem puzitelnym pro prumerneho programatora v realnych projektech a to se mu celkem dari. Casem se na Rust podivam, ale zatim to vypada jako dalsi z mnoha experimentalnich jazyku v pocatecnim stadiu vyvoje.
všechny objekty jsou na globálním heapu, i když se ten jazyk snaží o multithreadingA v cem je problem? U dat sdilenych vice vlakny bude problem synchronizace, ale to kde je to alokovane nehraje zadnou roli. Sprava globalniho heapu prinasi nejaky overhead, ale umoznuje lepe vyuzit dostupnou pamet. Go navic pouziva pristup "Don't communicate by sharing memory; share memory by communicating".
Rust se snaží kombinovat typovou teorii, "pure" funkcionální programování a klasické imperativní programování do jednoho koherentního celkuPejsek a kocicka se opet rozhodli ..... s tim, ze tentokrat to vyjde.
oproti mnoha "experimentálním" jazykům)Rust je experimentalni jazyk. Zpet k veci - vymezoval jsem se vuci vasemu tvrzeni:
IMO, pokud bude nějaký z "nových" nativních jazyků časem rozšířený, tak je to právě Rust.nikoliv zdali je Go lepsi nez Rust. O uspesnosti jazyka rozhoduji i jine faktory a podpora Google je velke + a to Mozilla financne zavisla na Google nemuze vyvazit.