Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Dle serveru PreCentral.net bude nový linuxový systém pro mobilní telefony Palm webOS umožňovat spuštění většiny aplikací z klasického Palm OS. Emulační software Classic dodá současně s vypuštěním nového telefonu společnost MotionApps.
Tiskni
Sdílej:
+1, ale emulátor určitě nikomu neuškodí. Toho SW pro PalmOS je spousta a dodnes se používá SW pro PalmOS 4 a starší.
Já jsem zrovna přešel z Trea750 na Treo680, pač ty WM jsou po nainstalování nejakého SW nepoužitelné. Musel jsem denně rebootovat.
Emulátor se vždy hodí , já jsem začínal s M505 přes M515 k Palm-TT , pak jsem byl nucen přejít na WM aplikační systémy. Mám TREO750V - brand Vodafone dovezený z venku a nerebootoval jsem celkem hodně dlouho a aplikací tam mám nainstalováno celkem hodně ( WM6. PRO ) , některé aplikace bohužel nejsou psány korektně a zůstanou viset v ram i když je zavřete. Většinou toto dělají i novější aplikace - HTC HOME apod.a i některé novější launchery. M2D nemá cenu zkoušet. 680 je celkem dobrá , ale postrádá multitasking a to je třeba důvod proč já jsem šel z Palm-OS na WM.
No, mam sice Palm Treo 680, a je to skvely telefon, a pouzivam i nektere prastare aplikace, ale priznejme si to, Palm jako platforma je davno mrtva. Nejaky emulator jejimu oziveni sotva pomuze.
Nejde o oživení, ale o možnost používat tísíce existujících aplikací, než je někdo přepíše a pokud vůbec, na novou platformu.
Naděje umírá poslední. Palm byl skvělý systém se spoustou aplikací, triviálním, ale proto funkčním ovládáním a často se mi po jeho průzračné jednoduchosti stýská. Systém pro práci. Nejvíc postrádám databázi ThinkingByte. Je velká škoda pro uživatele, že se Palm nechal vytlačit z trhu. Dlouho čekám, zda ho někdo vzkřísí. Určitě si na něj rád počkám místo dalšího WM.
Takových nás asi bude víc. Mám T680 (přítelkyně a její brácha taky ) a spolu s T650 jsou to asi nejlepší telefony, co jsem zatím měl tu čest vyzkoušet. I za cenu lehce padavé Opery