abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Webový prohlížeč Flock končí

    Podpora webového prohlížeče Flock, který se primárně zaměřoval na sociální sítě, byla oficálně ukončena. Některé ze stěžejních vlastností Flocku, který původně stavěl na jádru Gecko, aby později přešel na Chromium, přestanou 26. dubna fungovat, vzhledem k akvizici firmou Zynga, která má jiné priority. Nyní byl Flock jako takový pohřben úplně. Vývojáři doporučují jeho uživatelům přejít na Mozilla Firefox nebo Google Chrome.

    13.4.2011 18:22 | Migi | Komunita


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    13.4.2011 19:11 Leo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Webový prohlížeč Flock končí
    Tohle zamrzelo. Jeden ze dvou prohlížečů co používám končí.
    13.4.2011 20:43 flock
    Rozbalit Rozbalit vše abclinuxu opět poslední
    Mě spíš mrzí, že tato informace je na abclinuxu dost pozdě.

    Na zahraničním webu sem to četl už v noci, na živě to bylo ráno, na rootu odpoledne a tady na abc je to až dnes večer.

    Migi avatar 13.4.2011 20:59 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu opět poslední
    to bude zřejmě tim, že zahranični weby a lžive mají placene poskoky co od rana prohližeji weby na novinky. Pokud nepracuješ a mužeš ty zpravičky psat sam, stačí se zaregistrovat.
    13.4.2011 22:15 flock
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu opět poslední
    LOL! Takže sem z toho pochopil, že za to můžeš ty a nikoliv dlouhé schvalování. Dík, to sem chtěl vědět.

    Migi avatar 13.4.2011 22:24 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu opět poslední
    ano můžu za to i já, protože k počítači jsem se dostal až po páté hodině. A jestli to někdo vydá později o hodinu nebo dvě už je vedlejší. Placené novináře nepředeženem. Leda bys přestal mlít pantem a sám zkusil něco napsat třeba hned ráno. Očividně máš času dost.
    13.4.2011 23:43 flock
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu opět poslední
    Vidím, že máš i slušné vyjadřování, že by nový P.T. na abclinuxu ?

    Já na rozdíl od tebe zachovávám podle zdejších instrukcí chladnou hlavu, takže ti odpovím slušně a bez zbytečných emocí.

    My, kteří pracujeme v mediální oblasti, máme často tzv. konkurenční doložku, pokud víš co to je.

    Zprávičky někdo z abclinuxu před zveřejněním schvaluje. Jsou to tedy sice krátké, ale v podstatě přece jen oficiální články. A články pro konkurenci nesmíme psát, i když jde o trochu jiný obor. Takže sorry, zprávičky dělat nebudu.

    Pokud chceš aby aktuální informace byly na tomto webu jako na jednom z posledních, klidně pokračuj ve svém stylu práce.

    Míváš na titulce i několik zpráviček současně a možná i několik blogů současně. Z toho se dá usoudit, že máš na psaní možná dost času, možná píšeš rychle. Ale nezapomeň, jsou i jiná kritéria než kvantita.

    Bedňa avatar 14.4.2011 00:08 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu opět poslední
    Veľa slov, ale stále mi uniká pointa, čo máš proti správičke, bez urážky.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    14.4.2011 13:33 Rivon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu opět poslední
    Přesně tak. Migilenik to prostě poslal hned, jak to bylo možné. Kdyby tu byl někdo jiný dřív, tak by to třeba poslal rychleji.
    14.4.2011 08:40 l4m4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu opět poslední
    Takže pokud se zde začnou moderovat příspěvky, zakáže ti zaměstnavatel psát sem tyto bláboly? Normálně jsem proti moderování, ale toto stojí za zvážení.
    14.4.2011 17:22 xxx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu opět poslední
    Kéžby by bylo zavedeno konečně moderování příspěvků ! Mělo se zavést už před několika lety!
    pavlix avatar 14.4.2011 11:01 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu opět poslední
    Vidím, že máš i slušné vyjadřování, že by nový P.T. na abclinuxu ?
    Jen jestli spíš nejsi starý PT, převlečený za anonyma :).
    Zprávičky někdo z abclinuxu před zveřejněním schvaluje. Jsou to tedy sice krátké, ale v podstatě přece jen oficiální články. A články pro konkurenci nesmíme psát, i když jde o trochu jiný obor. Takže sorry, zprávičky dělat nebudu.
    Většina slušných firem zakazuje chodit otravovat na konkurenční weby a vůbec veřejně špinit konkurenci.

    Očividně se cítíš pod anonymním nickem dostatečně silný na to, abys tato základní pravidla slušnosti dodržoval. Zkus to pod občanským jménem a uvidíš, jak rychle půjdeš na kobereček.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    14.4.2011 13:38 j AM | skóre: 2 | blog: skeptik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu opět poslední
    Hrůza! Šok! Demisi!
    Josef Kufner avatar 13.4.2011 20:40 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Webový prohlížeč Flock končí
    A k čemu vlastně byl dobrý?
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    13.4.2011 20:44 flock
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Webový prohlížeč Flock končí
    Určený pro milovníky sociálních sítí.
    13.4.2011 22:19 aceman | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Webový prohlížeč Flock končí
    Ano, ale co to znamena? Co robil navyse nad funkcie FF/Chrome?
    Migi avatar 13.4.2011 22:25 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Webový prohlížeč Flock končí
    nic, myslim ze to bylo jen tim ze byl precpany socialnimi pluginy.
    14.4.2011 08:07 Honz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Webový prohlížeč Flock končí
    Dneska existuje spousta věcí, které jsou přecpány sociálními pluginy...
    14.4.2011 13:02 Mandarinka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Webový prohlížeč Flock končí
    A ten sociální plugin je co? :) Aby to nakonec nebyla prostě jen ikonka, na kterou kliknete a ono vám to otevře fekálbůk.
    14.4.2011 20:24 100% Lenin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Webový prohlížeč Flock končí
    není to náhodou Blek?

    Kurňa. Blek.

    KDE JE BLEK?

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.