Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Po více než dva a půl roku od vydání verze 1.7.2 vyšla verze 1.7.3 nástroje pro správu síťových připojení Wicd. Nejnovější verze přináší možnost manuálního nastavování rychlosti bezdrátového připojení a opravuje 30 chyb.
Tiskni
Sdílej:
.. časem budu muset přejít na NetworkManager.Probůh! Jen to ne.
Nejsem si jistý, jestli jsi jedna osoba (no name), anebo dvě (anonym). Ale Pavlix by si sám sobě neodpovídal, přece.
Jestli se dá něco potvrdit, tak je to to, že jsem Nemesis od Isaaca Asimova četl. To vaše "toto" opravdu není moje Nemesis.
Jediné co mě na Wicd štve a neuměl to ani NMPrávě. V poslední době přišla spousta zlepšení, takže kdyby kluci nevymýšleli bejkárny jako to s tím managementem cizích rozhraní s tím, že ale NM tu konfiguraci jenom nemění a to ještě možná, tak by 1.0 byl docela hezký software. Včera jsem si trochu pohrál, založil tracker na 1.2 a naházel tam spoustu drobností, které bych potřeboval dořešit, ale obávám se, že u této zcela zásadní věci budu muset počkat, až dostanou feedback od někoho, kdo tahá za trochu silnější provaz :).
Tak já osobně používám Wicd, protože u něj se mi nestalo, že by jej nějaká aktualizace zbořila.Divné, u software, který se dále nevyvíjí. Jestliže si instaluju nové verze NM, tak počítám se vším, stejně jako u ostatního software. Jestliže ovšem používám nějakou stabilní distribuci a ta mi aktualizuje NM na verzi, která něco zásadního rozbíjí, to bych asi docela prskal, ovšem na maintainery distribuce. Pro upgrade distribuce platí to stejné, co pro instalování nových verzí.
No a když se do něj začal navážet ještě systemd (i když mám za to, že on jen startuje a zastavuje démona)Divné, když je to systémová služba. NetworkManager ještě používá udev a volitelně logind a nějké notifikace ohledně uspávání a vypínání systému (náhrady za ConsoleKit a uPower), možná jsem ještě na něco zapomněl.
Nicméně již mám plán, jak docílit té samé funkčnosti bez NM.Nejsi sám, tahle oblast se docela rozvíjí a těch plánů pro alternativy k NM je trochu víc ;).
Ale chápu Tě, taky pracuji nerad s nástroji, které úplně dobře neznám. NM znám jen z velmi malé části, ale myslím si, že není problém do něj proniknout, bohužel na můj vkus je to až moc velký (chápej funkcema) moloch.V době systemd si troufám říct, že zlatý NetworkManager, který toho má v code base skutečně jen relativně málo.
Divné, u software, který se dále nevyvíjí. Jestliže si instaluju nové verze NM, tak počítám se vším, stejně jako u ostatního software. Jestliže ovšem používám nějakou stabilní distribuci a ta mi aktualizuje NM na verzi, která něco zásadního rozbíjí, to bych asi docela prskal, ovšem na maintainery distribuce. Pro upgrade distribuce platí to stejné, co pro instalování nových verzí.Také jsem prskal, Debian Wheezy. Když to udělá jednou, opravíš to, podruhé také, ale po čtvrté už Ti dojde trpělivost a NM vyhodíš a nahradíš něčím jiným.
Divné, když je to systémová služba. NetworkManager ještě používá udev a volitelně logind a nějké notifikace ohledně uspávání a vypínání systému (náhrady za ConsoleKit a uPower), možná jsem ještě na něco zapomněl.Divné to není a čekat se to dalo, leč zatím to není cesta, kterou bych se chtěl vydat i když na svém neprodukčním stroji, ze kterého právě píši mám Jessie se systemd. Člověk musí mít přehled.
V době systemd si troufám říct, že zlatý NetworkManager, který toho má v code base skutečně jen relativně málo.To určitě ano a i v použitelnosti je mnohem dál.
Když to udělá jednou, opravíš to, podruhé také, ale po čtvrté už Ti dojde trpělivost a NM vyhodíš a nahradíš něčím jiným.Vím dobře, o čem mluvíš, a věnoval jsem dost úsilí jednak tomu, aby kluci nedělali hovadiny, jednak tomu, aby byla funkcionalita podložená testy a rozbíjela se tak jen ve zvláštních situacích, aby i divočejší distribuce měly v tomto ohledu relativní klid. Ale obávám se, že víc bych to už komentovat neměl :).