V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
PC World (a mnoho dalších) upozorňuje na novou funkci Windows 10 "Wi-fi Sense", která umožňuje snadno sdílet hesla k Wi-fi sítím s kontakty a "přáteli" na sociálních sítích. Funkce sice existovala už ve Windows Phone 8.1, ale vzhledem k jejich malému rozšíření se do popředí pozornosti dostává až teď. Máte-li příbuzné a známé používající Windows 10, rozmyslete si dobře, zda jim sdělíte heslo ke své wi-fi síti.
Tiskni
Sdílej:
Další odkazy k tématu:
ArsTechnica se sice problém snaží bagatelizovat, ale např. odstavec
For a start, when a Wi-Fi passkey is shared with your PC via Wi-Fi Sense, you never actually see the password: it comes down from a Microsoft server in encrypted form, and is decrypted behind the scenes. There might be a way to see the decrypted passkeys if you go hunting through the registry, or something along those lines, but it's certainly not something that most people are likely to do.
ukazuje, jak důvěryhodná jejich ujištění jsou.
staci, aby nekdo zverejnil aplikaci, a kdokoliv z tvych fb pratel/kontaktu v outlooku* bude moci zjistit tvoje heslo k wifiVždyť to není defaultně zapnuté.
you never actually see the passwordTřeba pro WPA2-PSK opravdu není heslo potřeba, používá se až PBKDF2(heslo+ssid). Ne že by to teda bylo lepší :).
A bojím se, že se postupně podobné vymoženosti začnou dostávat i do Linuxu.No, tak toto je fakt síla. Zasranej systemd, to je fakt zlo...
odezva lepší, protože se to lokálně cachujeCož ale znamená, že daný záznam musí už být v cache. Jakmile se dotážete na jiný záznam, odezva je často naopak podstatně horší, u takových Google (či jiných) serverů je podstatně větší šance, že záznam v cache mají. Nedávno jsem to zkoušel a zejména po instalaci (kdy je cache úplně prázdná) je ten rozdíl velmi patrný. Řeším to momentálně tak, že mám bind, ale Google servery mám nastavené jako forwarders.
takhle to dopada, kdyz si nekdo instaluje shareware OS