Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Bill Zissimopoulos vydal po 16 měsících vývoje WinFsp ve verzi 2017. Jedná se o Windows File System Proxy aneb FUSE pro Windows. Díky WinFsp a SSHFS-Win si i uživatelé Windows mohou připojit vzdálené souborové systémy prostřednictvím šifrovaného spojení SSH (SSHFS). Zdrojové kódy WinFsp jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3 [reddit].
Tiskni
Sdílej:
Spíše vidím problém s multiplatformním sestavováním, protože už jenom kompilace může být docela komplikovaná (v takových případěch se stává, že je nutné nasadit jiný build systém - např. Premake).Škoda, že jsem na tohle nenarazil, když jsem posledně řešil překlad pro víc systémů (u programu pro Linux i Windows). Tenkrát mně nakonec vyšla jako nejjednoduší cesta crosscompilace (kód pro Windows skrz MinGW), protože alternativy byly buď specíální build systém nebo separátní
Makefile
pro Windows a instalace příslušných unixových nástrojů. Hlavní důvod byl, že jsem tenkrát nenašel nic, co by bylo kompatibilní s automatickým generováním závislostí (podobně, jako se to dělá např. u linuxového jádra).
Nemá náhodou na toto MS přímo nějaké své API, přes které jsou dělány věci typu onedrive, dropbox a spol?Nevím o ničem takovém.
Nebo u tohoto projektu jde o kompatibilitu s linuxovým FUSE, tak aby to běželo přes stejná API a nebylo tudíž nutné dělat příliš moc změn v kódu jednotlivých modulů?Viz. komentář #6 výše. Tedy ano, jde o API plně kompatibilní s Unix FUSE. Zároveň je však navíc implementováno druhé API, které je Windows-specific kvůli vyšší rychlosti.