Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
LinuxLookup informuje, že firmy Xandros a Microsoft rozšiřují spolupráci. Rozšíření se vztahuje na protokol Exchange ActiveSync a protokol mezi Exchange a Outlookem. Od této dohody si Xandros slibuje zvýšení kvality svého linuxového poštovního serveru Scalix.
Tiskni
Sdílej:
Ja mam Evolution 2.10.3, najnovsi stabiln, co Fedora ma a ma to nedostatky, ako som pisal. Samozrejme v spolupraci s MSExchange, nie s POP3,Novell,...Exchange nastastie nepouzivam, neviem.. S tym attachementom je to dost neobvykla poziadavka, mne vacsinou staci repply.. Ako to riesi klient, kde ti to vyhovuje?
Je to sice trochu nepohodlne odmaximalizovat hlavne okno a aj novy email a potom dragnut do neho dalsi mail, ale lepsie, ako ukladat na disk a prikladat ako attachment.ked uz naozaj musim, minimalizujem okno v ktorom editujem mail a z hlavneho okna proste dragnem.. Kazdy seriozny wm okno de-minimalizuje, ked podrzim chvilku kurzor uprostred dragu nad jeho tlacidlom v taskbare..
K tomu menu: je tam polozka Create rule ale kde je polozka Delete rule? Musim to robit stale rucne v konfigurakuAko dlho si evolution videl, nez si ho definitivne zavrhol?
Ak by sa napr. KMail dal pripojit na Exchange ServerKmail je dobrý na POP3, ale hodně mizerný na IMAP. Není na to nějaká sbírka, nebo aspoň seznam věcí, které mají vývojáři udělat (jako měl vim)?