abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 17:22 | IT novinky

    Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    19.12. 17:00 | Komunita

    Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 10:11 | IT novinky

    V pořadí šestou knihou autora Martina Malého, která vychází v Edici CZ.NIC, správce české národní domény, je titul Kity, bity, neurony. Kniha s podtitulem Moderní technologie pro hobby elektroniku přináší ucelený pohled na svět současných technologií a jejich praktické využití v domácích elektronických projektech. Tento knižní průvodce je ideální pro každého, kdo se chce podívat na současné trendy v oblasti hobby elektroniky, od

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    19.12. 03:11 | Komunita

    Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 02:11 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 02:00 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 01:00 | IT novinky

    Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    18.12. 14:44 | IT novinky

    Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (26%)
     (2%)
     (13%)
     (2%)
     (2%)
     (2%)
     (11%)
     (26%)
     (17%)
    Celkem 47 hlasů
     Komentářů: 15, poslední dnes 09:50
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?

    Preston Gralla píše na svojom blogu o návrhu na zákaz nezabezpečených WiFi sietí v New York-u. Pripadá to aj vám absurdné?

    9.11.2005 13:19 | --.----...--.-. | Zajímavý článek


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    jose17 avatar 9.11.2005 13:45 jose17 | skóre: 44 | blog: Joseho_blog | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?
    povedzte mi, vojín kefalin, čo si predstavujete pod slovom "absurdný"? :-)
    Ja vim, on vi, ty nano!
    9.11.2005 14:30 --.----...--.-. | skóre: 6 | blog: blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?
    Poslusne hlasim, ze pod slovom "absurdny" si predstavujem toto ;-)
    9.11.2005 19:29 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?
    WiFi sit jde zabezpecit??? To je mi tedy novinka....
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    Luk avatar 9.11.2005 20:37 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?

    Třeba už někomu z našich politiků leží v šuplíku tohle:

    §204a
    Provozování nezabezpečené datové sítě

    (1) Kdo provozuje datovou síť, která
    a) není opatřena systémem ochrany proti neoprávněnému přístupu, nebo
    b) nesplňuje podmínky ochrany proti neoprávněnému přístupu, nebo
    c) umožňuje získat přístup jinak než stanoveným způsobem,
    bude potrestán odnětím svobody až na šest měsíců nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem. K trestnosti skutku postačuje zavinění z nedbalosti.

    (2) Potrestán odnětím svobody až na dvě léta bude potrestán ten, kdo způsobí skutkem uvedeným v odstavci 1 značnou škodu.

    (3) Stejným trestem jako v odstavci 2 bude potrestán, kdo spáchá skutek uvedený v odstavci 1 úmyslně.

    (4) Potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let bude potrestán ten, kdo způsobí skutkem uvedeným v odstavci 3 značnou škodu nebo získá značný prospěch.

    (5) Kdo veřejně rozšíří informaci o tom, kde se nachází nezabezpečená datová síť, nebo jak získat přístup k takové síti, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

    (6) Příprava skutků uvedených v odstavcích 3 až 5 je trestná. Co se rozumí "systémem ochrany proti neoprávněnému přístupu", "podmínkami ochrany proti neoprávněnému přístupu" a "stanoveným způsobem získání přístupu", určí vyhláškou ministr informatiky.

    :-D :-D :-D

    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    9.11.2005 20:48 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?
    Chybí ti ještě zákaz nástrojů, jako nmap, ethereal, ... a bude to dokonalé :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    Luk avatar 9.11.2005 21:08 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?

    Nechybí, ten už tam totiž je:

    Opatření a přechovávání přístupového zařízení a hesla k počítačovému systému a jiných takových dat

    1) Kdo neoprávněně vyrobí, uvede do oběhu, doveze, vyveze, proveze, nabízí, zprostředkuje, prodá nebo jinak zpřístupní, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává
    a) zařízení nebo jeho součást, postup, nástroj nebo jakýkoli jiný prostředek, včetně počítačového programu, vytvořený nebo přizpůsobený k spáchání trestného činu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a poškození a zneužití záznamu v počítačovém systému a na nosiči informací podle § 204 nebo trestného činu porušování tajemství dopravovaných zpráv podle § 157 odst. 1 písm. b), c),
    b) počítačové heslo, přístupový kód, postup nebo podobná data, pomocí nichž lze získat přístup k počítačového systému nebo jeho části, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, propadnutím věci nebo zákazem činnosti.

    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    9.11.2005 22:36 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?
    Jo máš pravdu, myslím, že jsi tohle už někde psal. Znamená to, že už {emerge, apt-get install, installpkg, yum, ...} nmap je nelegální činnost? Nemluvě o distribucích, které mají dané nástroje už v základní instalaci (popř. Live distra).
    ... jinak zpřístupní, sobě nebo jinému opatří ... počítačového programu ...
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    9.11.2005 21:08 CandySan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?
    Podle me to ma logiku v tom, ze pak nebude mozne podat/podavat/do umrtveni stale hromadne podavat zaloby za napojeni se na cizi wifi sit.

    Nebude nutne prokazovat, zda dotycny obvineny se napojil zamerne ci omylem.

    Pokuta je stanovena na symbolickou castku, takze na tom asi nikdo nezbohatne a pripadne ani neprodela.

    Dalsi logiku bych videl v tom, ze amici (mozna) maji panickou hruzu z teroristu a tak se (mozna) snazi trosku zatlacit, aby nebyl az tak moc jednoduchy a samozrejmy sber dat o ktera se pripadne mohou bat (at uz majitele site ci obcane jejichz data mohou lezet v takovychto sitich).
    10.11.2005 06:45 Filip Hesse | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?

    ...maji panickou hruzu z teroristu...
    Podobná opatření bohužel omezí všechny, kromě teroristů. Například zákaz fotografování v metru. Hobby fotograf si už metro nevyfotí. Terorista má jiné cíle, vynaloží tedy o trošku vyšší úsilí a foťák si zamontuje do kufříku.

    10.11.2005 09:55 Radek Podgorny | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?
    Presne tak, takhle to jednou dopadne tak, ze budeme muset chodit po ulici se zavrenyma ocima a zacpanyma usima, abychom nahodou neco nevideli/neslyseli (a pak to nemohli zneuzit) a kdyz uz neco zahledneme/zaslechneme, prijde na radu okamzite vymazani pameti...
    10.11.2005 19:17 CandySan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zakážu v New Yorku nezabezpečené WiFi?
    jj, to i me pripada jako pravda. Slovni spojeni "logiku vidim v tom, ze..." si vykladam asi jako "...mam predstavu o konkretnich pohnutkach, ktere je vedly k...". Neznamena to ale, ze s temi pohnutkami sam souhlasim.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.