abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:33 | Zajímavý software

    plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 1
    dnes 00:22 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:00 | Zajímavý článek

    Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:00 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 00:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 18:11 | Nová verze

    Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 18:00 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 14:55 | IT novinky

    Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 6
    23.5. 12:00 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 3
    23.5. 04:00 | IT novinky

    Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (57%)
     (29%)
     (6%)
     (3%)
     (0%)
     (0%)
     (5%)
    Celkem 101 hlasů
     Komentářů: 6, poslední 22.5. 14:43
    Rozcestník

    Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu

    Ve věku 71 let zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu (U.S. Patent 4,063,220).

    2.3.2022 20:22 | Ladislav Hagara | IT novinky


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Max avatar 2.3.2022 21:27 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    71 let, takový mladý kluk :-/.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    3.3.2022 03:01 Olaf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    Jo, je to tak. Když vidím dnešní sedmdesátníky, tak jsou to v podstatě mladí lidé -- tedy alespoň ve vyspělejších státech. A to si nedělám legraci. Tedy pokud se nezhuntovali nějak tak sami, popř. je nezdecimovaly geneticky dané nemoci apod. Nevím z hlavy, ale snad už i WHO (?) definuje stáří od 75? Chápu, jsou to taková svévolná čísla -- fakt záleží na tom, co jsem psal výše --, ale umírat v 70 je opravdu hodně brzo.

    Žít v přírodě, tak jsme staří asi okolo 35-40 let. Ale díkybohu se před tou přírodou úspěšně bráníme. Vždyť v opačném případě spousta z nás tady na abc by už na světě vlastně ani nemusela být. :o)
    Ruža Becelin avatar 3.3.2022 09:24 Ruža Becelin | skóre: 40 | blog: RuzaBecelinBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    > Žít v přírodě, tak jsme staří asi okolo 35-40 let. Ale díkybohu se před tou přírodou úspěšně bráníme.

    :-D :-D :-D
    3.3.2022 15:41 Mayhem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    jsme staří asi okolo 35-40 let
    Blbost. Ocistete si data o novorozeneckou a detskou umrtnost, ktera brutalne ovlivnovala statistiku a dostanete se uplne na jina cisla. Nesnasim ty pohadky o tom, ze lide v 19. stoleti se dozivali jen 45 let. Je to chybne tvrzeni dane nepochopeni dat. Doba doziti se jiste diky vyzive, medicine, zivotnimu stylu prodlouzila, ale rozhodne ne 30-35 let v prumeru.
    4.3.2022 00:02 Olaf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    Proboha, já mluvil o nějaké statistice a perinatální mortalitě? Já mluvil o životě člověka v přírodě. V 19. století opravdu lidé nežili v tlupách v jeskyních.

    Takže třeba toto (hned první odkaz, co na mě vykoukl).
    4.3.2022 13:49 Mayhem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    A? Pises blbosti. I v praveku se lide dozivali bezne vysokeho veku. Kriticka byla prave detska umrtnost a jiste i ruzne souboje a nemoci. Ale rozhodne neplati, ze clovek, ktery se dozil 35 lety v praveku v jeskyni, tak byl stary. Pokud tedy starim myslis soucasnou definici (konecne obdobi zivota, slabost, unava, atd.).
    5.3.2022 03:42 Olaf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    Je paráda vědět, že máš data z matrik staršího paleolitu.

    Doteď neustále meleš páté přes deváté -- mícháš hrušky s jablky --, ale v poslední době jsem si tady na to zvykl, takže pohoda.

    Třeba Severní Korea jistě není společnost denisovanů: ale když se podíváš na tváře a stav těch lidí, co žijí u polí, pochopíš, že i u nich stáří přichází v 21. století "poněkud" dříve.

    Nebudu-li se držet věku, stavba jejich těla je opět křehčí než u lidí s plnohodnotnou výživou, viz např. tento voják, co je veden americkým a jihokorejským vojákem.

    Tohle je rozdíl mezi žít v přírodě / více s přírodou a bránit se před ní. A tím je myšleno vše od výživy po zdravotní péči a společnost.

    Zkus zplodit děti a odstěhuj se s nimi do některých z blízkých evropský pralesů. A pak mi dej vědět, jak se vám vede a jak vypadáte. Dožijí-li se jejich pokolení 80 let, mé děti a jejich děti vám zatleskají.
    Petr Tomášek avatar 3.3.2022 18:31 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    Žít v přírodě, tak jsme staří asi okolo 35-40 let.
    V průměru. Jenže když ti před 150 lety umíralo 3/4 lidí v dětském věku, tak pro ty, co se dožili dospělosti už ten průměrný věk byl někde jinde...
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    4.3.2022 09:09 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    Přesně tak. U toho, kdo přežil prvních 5 let života byla reálná šance dožití v rozmezí 70–90 let. Teda pokud mu do toho nevstoupil nějaký válečný konflikt a s ním spojené útrapy.

    Situace se začala shoršovat s nárůstem průmyslové výroby. Nejotřesnější to bylo (u nás) během první poloviny 19. století a na délku života mělo rozhodující vliv kde dotyčný žil. Vysoká koncentrace lidí spojená s průmyslem, problém s kanalizací a pitnou vodou, nedostatečná hygiena, výživa, atp. – to všechno podporovalo šíření nemocí jako byl tyfus, cholera aj. které to kosily ve velkém.

    Takže bychom spíš mohli říct, že jsme se co do délky života dostali na maximum, protože se nám podařilo eliminovat většinu vlivů vedoucích k předčasné terminaci. Každý to má geneticky dané jinak a vždy existovaly výjimky, ale je to tak jak píšu v prvním odstavci. Jisté je pouze to, že umělé „prodlužování” délky života ve špitálech jde proti přírodě a jde prakticky o vyhozené finanční prostředky, které by se mnohem lépe uplatnily při péči o lidi v produktivním věku – aby zbytečně nekončili v předčasných invalidních důchodech.
    4.3.2022 13:46 Mayhem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    Jisté je pouze to, že umělé „prodlužování” délky života ve špitálech jde proti přírodě a jde prakticky o vyhozené finanční prostředky, které by se mnohem lépe uplatnily při péči o lidi v produktivním věku – aby zbytečně nekončili v předčasných invalidních důchodech.
    Toto je pravda mozna v systemu statniho socialistickeho zdravotnictvi, ktere je financovano z vynosu zdravotni dane. Takze, kdyz ten problem optimalizujes na vyhodnost pro stat, ktery dan vybira, tak plati to, co pises ty. Pokud by vsak si kazdy platil zdravotni peci sam, nemuzeme porovnavat, protoze kazdy ma jine motivace a jina vychodiska (uzitek z penez je neporovnatelny). Pro nekoho muze byt super, kdyz si za sve penize polezi na morfiu poslednich par mesicu. Pro jineho muze byt super, kdyz svuj zivot utne, protoze nechce morfium a treba chce penize venovat svym potomkum. Stavajici system je absolutne nespravedlivy a ignorujici cloveka a rozdily mezi lidmi, takze jedine spravne by bylo zruseni zdravotni dane a privatizace zdravotnictvi tak, aby si kazdy mohl o svych penezich a zivote rozhodnout sam.
    6.3.2022 22:14 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    Místo teoretizování se koukněte se do matrik, dnes jsou volně přístupné. Dožít se 70 let už nebylo běžné, 80 bylo velmi výjimečné a 90 zcela výjimečné. Velmi záleželo na sociální skupině, bohatí žili déle - měli lepší stravu, zdravější bydlení i přístup k lékařské péči. Ohledně dětí je to opravdu smutné čtení. Mrtvě narozených a zemřelých těsně po porodu byla spousta. Čas od času proběhla epidemie dnes už díky očkováním zlikvidovaných nemocí, pak umíraly 6 - 15leté. Smůlu mívala dvojčata, přežívala asi tak půl napůl. No, a kupodivu nebyly výjimkou svobodné matky, tedy bez bez uvedení otce dítěte, aspoň v mém regionu. Pokud se některé později vdaly "bylo dítko toto legitimizováno", jsk dopsal pan farář do matriční knihy.
    3.3.2022 21:57 Xerces
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zemřel David Boggs, spoluvynálezce Ethernetu
    Čest jeho památce. Používá se vůbec dnes ještě někde Token Ring?

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.