Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Ve věku 57 let zemřel Jim Weirich, softwarový vývojář (poslední commit na GitHubu), oblíbený přednášející (a také zpívající a hrající na ukulele), aktivní člen komunity kolem programovacího jazyka Ruby, autor nástroje Rake (Ruby make), ...
Tiskni
Sdílej:
#zh-tema, #zh-ad {display: none;} .s_nadpis noext, .s_sekce noext, .itbiz noext {display: none;}Řekl bych, že jsem se snažil vybastlit něco na reklamě. Teď po vymazání kódu a cache vidím to první vlákno zarolovaný. Btw: wget pro Android? Ta Opera nejspíš neumožňuje zobrazit zdroják stránky. :/
Ano, ten milý chlapec je podle mě blokován by default. A tvůj styl prostě blokované uživatele vůbec nezobrazuje (jiné styly je zobrazují).Je to tak, když se člověk mrkne anonymním/nepřihlášeným oknem prohlížeče, je zarolován. Dobře mu tak, sadistovi
... no to je jedno, je to zasloužený blok.Mozna kdyz napisete par pochvalnych clanku na tema "Skvela prace lidi od CZ.NIC", Doli se nad vami slituje.
To bude tim funebrackym stylem, vzdyt je to jak vyhled na pulnocni hrbitov.Tak tos neviděl můj css
Ja chapu, ze nekdo rad mensi kontrast, ale proc tohle?Nepřijde mi, že by to mělo menší kontrast... Jinak mám v tmavých barvách většinu systému. Nesnášim velký bílý plochy. Z toho by mě bolely voči už po hodině...