Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Na Homebank jsem narazil už dříve, když jsem hledal náhradu obtížně použitelného GnuCash (problém s datumy??, nezobrazuje strom). Rozhodně mě to účetnictví nezaujalo. Když jsem se dočetl, že to sem tam někdo používá, tak jsem se rozhodl se na to ještě jednou podívat.
Pro mě je nemyslitelné to používat. Měl bych proti tomu spoustu věcí. Upozorňuji, že jde o mé osobní antipatie, někomu může Homebank ze stejných důvodů připadat přitažlivé:
Po čtvrthodině experimentů jsem Homebank zatratil a smazal. Chápu, že pro někoho jsou neprůchozí aplikace určené pro KDE, pro jiného zase aplikace Gnome, a že problém s ukládáním souborů v GTK je čistě má osobní záležitost. Ale v každém prostředí lze najít dostatečně inteligentní účetnictví (KMyMoney, GnuCash). O Homebank bych rozhodně neuvažoval.
A co ti brání to opravit? Případně aspoň nahlásit.Překlad: "Běžný účet" (anglicky) se překladá jako "Kontrola" do češtiny? Budiž, překládal to někdo netknutý anglickým názvoslovím. Ale věta "Automatické dokončení a přímá konfiskace jsou přístupné pro příjemce" naznačuje, že překladatel nebyl dotčený ani českým jazykem. Slovosled zcela mění význam věty (nechápu ji ani tak).
S GTK taky obvykle nemám tak veliký problém, jak prezentuji (file dialog). Ale z duše nesnáším aplikace, které mi chtějí dovléci do systému půlku Gnome. To není nic proti Gnome, já to jen v systému nechci.
Na KMyMoney mě mrzí, že nechodí ve Windows. GnuCash je v tomto ohledu šikovnější. Přitom - jak říkáš - stačilo "jen" použít čistě Qt. Nějaké přenositelné aplikace v Qt jsem dělal a opravdu to není problém (http://brave-equity.com/). V Linuxu je možné poskládat pro Windows přímo hotový instalační balík.
Užívej si všeho, bez pocitu viny a poslední peníze utrať za květiny.
Tiskni
Sdílej: