Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Tak, tak, dobře se s nima podkládaj nohy od stolu.
Když použiju rozum, napoví mi, že když nevím, mám se podívat do manuálu. Oproti tomu manuál bez aplikace rozumu je obvykle k ničemu. Takže dávám přednost rozumu… :-)
K otázce: podle času příspěvku to Slunce asi nebude, takže tipuji Měsíc, podle kalendáře by měl být v neděli úplněk… :-)
Mimochodem…
mike@lion:~> man okno Manuálová stránka pro okno nebyla nalezena
Oproti tomu manuál bez aplikace rozumu je obvykle k ničemu.Je vidět, že jste dlouho neviděl žádný manuál pro Windows – klikněte se, klikněte tam, a když to nebude fungovat, kontaktujte správce sítě. Tam je aplikace rozumu nežádoucí. To je stejně zajímavé, jak MS má správce sítě asi za bohy, protože uživatel je na správce sítě odkázán často, ale že by někde byla nějaká rada určená pro správce, to se říct nedá – správce musí vědět všechno. Pravda, nikdy jsem se touhle radou neřídil, protože kdybych se pokusil kontaktovat správce sítě, asi bych se zacyklil…
ATX3
) a Poradce při potížích s tiskárnou. Tyto skvosty technické dokumentace mnou hluboce otřásly, takže od té doby jsem už raději neriskoval…
A pak: tak zapálíme svíčku ...
Z vážnějšího soudku: buď změním kvantitu nebo kvalitu prováděné operace.
Nebo zopakuji 10 pokusů za sebou a udělám z nich průměr.
To by bylo, aby se ta anketa nezvrhla v srandu!
Případně si to poznamenam a v dohledné době se k tomu vrátim.
Manuál pro najití tučňáka ve městě: Vezmete manuál 1000 a jedna systémových chyb, dáte před sebe, hlavu opřete do dlaní a začnete vzdychat, on si už vás najde
PILÓÓÓÓT!
1. manuál 2. nejde to, dám nohy na ramena (aerobik) 3. vezmu větší kladivo 4. kladivem si rozbiju lebku a vyliju si rozum do hrsti
1. manual 2. kladivo
Tiskni
Sdílej: