Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »No, před třiceti nebo čtyřiceti lety to asi bylo populární, ale to už je doufám pryčdoufáš špatně - zrovna minulou středu jsme se na filmáči výborně bavili u Limonádového Joe (i když ten je takový poněkud "meziškatulkový") :-p
Hm, na Hvězdnou púchotu jsem se nedokázal dívat nekriticky, knížka je dost nádherná, ve filmu zbyly jen efekty.
no me se ze sci-fi libi treba 4.cervence (nebo jak se to jmenovalo), predator 2 (predevsim 2) nebo treba hvezdna pechota. to jsou super filmy. to kdyz cloveku polovina filmu utece tak to vubec nevadi. nekdy je to mozna lepsi nez kdyby se koukal na celej film. A ty neuveritelny zavery ve stylu amerika zachranila celej svet jsou prece uzasny ne?Ja teda osobne mel z hvezdne pechoty vzdycky pocit, ze to je parodie sama na sebe
Ja teda osobne mel z hvezdne pechoty vzdycky pocit, ze to je parodie sama na sebeMěl jsi správný pocit. Verhoeven to tak natočil záměrně. Je to výsměch všem těm drsňáckým filmům, kde mariňáci zachraňují svět. Kdo u toho filmu nespí, musí si všimnout, že je v něm všechno dovedeno ad absurdum. Od společnosti, přes armádu až po ty chlapácké hlášky..
Taky jsem hlasoval pro fantasy. Viděl jsem jen na ORF kousek Dračího doupěte - to by tam mělo patřit, ne? Stejně jako třeba Zaklínač.
nejak si nemuzu vzpomenout na zadny kvalitni...no ja povazujem za fantasy klasiku "barbar conan" mnam, mnam ... ale napriklad "kral kull" ... fuj, fuj ... ale treba citat knihy, lebo dnes su ludia lenivy mat vlastnu fantaziu a predstavivost ...
Když už sci-fi a Anerika, tak Krajní meze (to je možná "jiné"), byly dost dobrý. P.S. chybí tu ještě pohádky, kdysi v Magionu byla "zlá Edna" a víla Ágnes, jen si pamatuju, jak byly pěkně nadabovaný.
Navíc u Stargate snad všechny základní věci pocházejí buď z reality, nějakých pověstí (Merlin, Atlantis), mytoligie (Egypt - Guauldi, severští bohové - Asgardi,...) a dávné historie (to ostatní, co není zrovna úplná ptákovina).A moji milí přátele neustále vykřikují tyto pojmy aniž by měli tušení oč opravdu jde a celkem mě tím štvou… Vlastně už by si jim ani ten původní ,,správný`` význam ani nedokázali přiřadit.
Ale není nutné to brát vážně, mnohé díly jsou vyloženě komedie (a jiné jsou jen vycpávka za pár dolarů).Právě to že je to občas komedie je na tom taky příjemný. Aspoň to není všechno stejné a dá se na to dívat i celkem dlouho... A ty vycpávky se zdají nevýznamnými do té doby, než si člověk uvědomí, že o pět dílů později se projevila zápletka, která právě tam začala. I když, zrovna se mi vybavil díl, který byl prakticky jen sestříhán z předchozích tří sezón
Nejlepší film všech dob je pro mne Limonádový Joe.viz
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tak tohle už opravdu považuju za pitomé škatulkování.Špatně ses vyspal? Nebo musím i ke zjevné legraci dávat smajlíka?
o druhém vím prdlajzIdeální pro flamování
Tiskni
Sdílej: