MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Doporucuji vyzkouset Gmail. To se na to pak diva uplne clovek jinak. Nez treba ve Thunderbirdu..Vyskusal, nepochopil, nastavil forward na moj email server a pristupujem tam imap-om. Do vlakien radim vsetky konferencie a vacsinu ostatnych folderov. Jedine inbox nechavam podla datumu.
Protože s vysokou pravděpodobností potřebuji aktuální emaily a ne nějaké tři měsíce staré a to i v práci a když je to podle data,tak jsou první.Gmail mi aktuální emaily ukáže chronologicky, stejně tak konverzace řadí podle nejaktuálnější reakce. Takže mám vždy aktuální zprávy mezi aktuálními. Jinak Gmail taky barevně odlišuje jak štítky tak další prvky, takže ty výtky nějak postrádají logiku. Ze samotné podstaty štítky nemohou napodobit stromovitou strukturu složek, zato ale může být jedna zpráva tematicky zařazená do více štítků. Je to podle mě rychlejší a praktičtejší mít abecední seznam štítků s těmito možnostmi než mít nekonečné stromy pod/složek., které zabírají docela dost prostoru. Lidské oko a mozek si rychleji najde abecední pořadí štítku než analyzovat nějaký strom složek.
ve srovnání s dalšími věcmi, co mi na MS Outlooku nevyhovují, je ale tohle prkotina.Myslím, že vím, co máš na mysli. Outlook? NIKDY!
In-Reply-To
a References
. A nebo v případě, že někdo sice neodpovídá, ale je líný psát adresu, tak vybere váš náhodný e-mail a použije funkci reply; sice obvykle nahradí Subject
, ale zmíněné hlavičky tam samozřejmě budou a váš MUA to jako odpověď vyhodnotí.
denne dostavam/prijimam hodne mailov (praca) .. napriek tomu nie kazdy mail je pre mna dolezity, pripadne je dolezity len na kratko .. ak je nieco dolezite, zaradim si to do foldera ( napr. customer, howto, etc..) ..
je to na kazdom, mno mne pride logickejsie to radit podla datumu .. inak ak sa nemylim, tak niekde na gmail forach je aj peticia aby povolili oboje (aj vlakna, aj datum ) .. zatial bohuzial neuspesne ..
pamatam si skor asi kedy som poslal mail ako s kym som si to pisal ..Což je pro mě docela záhada a zároveň to považuju za smutné, hledat cosi a nevědět ani komu jsem to poslal.
Bohužel jsem ale nenašel žádného jiného klienta, který by něco takového uměl. Buď mají řazení do vláken (nové maily pak zůstávají i někde vprostřed dlouhatánského seznamu), nebo dle data (pak se občas člověk přepíná do druhého pohledu, aby si rozkryl komunikaci)..Ani mne nenapadlo, že by to někde mohlo být takhle. Řazení podle vláken jsem automaticky bral jako to, co má GMail – tedy že vlákna jsou řazena podle nejnovějšího e-mailu ve vlákně.
Tiskni
Sdílej: