Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Doporucuji vyzkouset Gmail. To se na to pak diva uplne clovek jinak. Nez treba ve Thunderbirdu..Vyskusal, nepochopil, nastavil forward na moj email server a pristupujem tam imap-om. Do vlakien radim vsetky konferencie a vacsinu ostatnych folderov. Jedine inbox nechavam podla datumu.
Protože s vysokou pravděpodobností potřebuji aktuální emaily a ne nějaké tři měsíce staré a to i v práci a když je to podle data,tak jsou první.Gmail mi aktuální emaily ukáže chronologicky, stejně tak konverzace řadí podle nejaktuálnější reakce. Takže mám vždy aktuální zprávy mezi aktuálními. Jinak Gmail taky barevně odlišuje jak štítky tak další prvky, takže ty výtky nějak postrádají logiku. Ze samotné podstaty štítky nemohou napodobit stromovitou strukturu složek, zato ale může být jedna zpráva tematicky zařazená do více štítků. Je to podle mě rychlejší a praktičtejší mít abecední seznam štítků s těmito možnostmi než mít nekonečné stromy pod/složek., které zabírají docela dost prostoru. Lidské oko a mozek si rychleji najde abecední pořadí štítku než analyzovat nějaký strom složek.
ve srovnání s dalšími věcmi, co mi na MS Outlooku nevyhovují, je ale tohle prkotina.Myslím, že vím, co máš na mysli. Outlook? NIKDY!
In-Reply-To
a References
. A nebo v případě, že někdo sice neodpovídá, ale je líný psát adresu, tak vybere váš náhodný e-mail a použije funkci reply; sice obvykle nahradí Subject
, ale zmíněné hlavičky tam samozřejmě budou a váš MUA to jako odpověď vyhodnotí.
denne dostavam/prijimam hodne mailov (praca) .. napriek tomu nie kazdy mail je pre mna dolezity, pripadne je dolezity len na kratko .. ak je nieco dolezite, zaradim si to do foldera ( napr. customer, howto, etc..) ..
je to na kazdom, mno mne pride logickejsie to radit podla datumu .. inak ak sa nemylim, tak niekde na gmail forach je aj peticia aby povolili oboje (aj vlakna, aj datum ) .. zatial bohuzial neuspesne ..
pamatam si skor asi kedy som poslal mail ako s kym som si to pisal ..Což je pro mě docela záhada a zároveň to považuju za smutné, hledat cosi a nevědět ani komu jsem to poslal.
Bohužel jsem ale nenašel žádného jiného klienta, který by něco takového uměl. Buď mají řazení do vláken (nové maily pak zůstávají i někde vprostřed dlouhatánského seznamu), nebo dle data (pak se občas člověk přepíná do druhého pohledu, aby si rozkryl komunikaci)..Ani mne nenapadlo, že by to někde mohlo být takhle. Řazení podle vláken jsem automaticky bral jako to, co má GMail – tedy že vlákna jsou řazena podle nejnovějšího e-mailu ve vlákně.
Tiskni
Sdílej: