Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
Podle ktere normy ? to by me celkem zajimalo ...
Dlhodobo ma vysiera len jedna vec, že ani za nič neviem Android donútiť, aby nekurvil reálny údaj o baterke, aplikácie ala Battery calibrator som samozrejme pár krát už skúšal.OMG. Tohle snad vyřeší jedině Bořiči mýtů. Nedávno o tom blogovala Android vývojářka od Googlu, která se snažila vysvětlit, že mazání statistik baterii je zcela k ničemu. Ale je to marný, marný a marný.
Pri pouzivani tychto "inteligentnych" telefonov prevazne ako hlupych nie je problem sa dostat na par dni vydrze (ak je rozumne velka baterka a nie je tam moc zravy procesor). S mojim androidom sa dostanem vacsinou na nejake tie 4 dni (zvacsa 3-5) pri pouzivani telefonu ako budik, na obcasne sms/volanie a ako spolocnika na zachode. Pri takmer absolutnej necinnosti (takmer ziadne hovory ani sms, displej nebol zapnuty snad ani raz, telefon bol prihlaseny do siete operatora) vydrzal az okolo 14 dni. Procesor: 800 MHz arm11, bateria: 1500 mAh.
Na vasom mieste by som uvazoval o Motorole Defy+, zvysena odolnost by mohla pomoct zvladnut popisane pouzivanie a urcite potesi velmi slusna kapacita baterie (1700 mAh). Cyanogen Mod zatial oficialne podporovany nie je, ale kedze telefon je v podstate rovnaky ako povodne Defy, tak by mohla byt pridana (ale asi by som pred nakupom radsej spravil nejaky vyskum).
Dalsia alternativa je povodne Defy, vyhodou je oficialna podpora cyanogen modu a nizsia cena, nevyhodou je mierne slabsi procesor (aj ked rozdiel je pokial viem len v takte) a nizsia kapacita baterie (1540 mAh), aj ked ta by mohla byt stale dostatocna.