Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Když tak pročtám blogy za posledních pár dní, nabývám pocitu, že jsem na nějakém AntiWindows serveru.
Někomu se něco pokazí, zobrazí špatně atd. a ihned dodá hlášku "za to můžou widle". No tak lidi, co blázníte, mnoho lidí tady odtud má paralelně Linux/Windows a každý na to může mít názor. Navíc ta chyba většinou není přímo na straně windows ale chybou daného programu/prohlížeče... Ale když jen za dnešek čtu potřetí za to můžou wokna tak se mi zvedá žaludek. Začal jsem používat Linux protože mě některé chyby v produktech MS vadili ale není to ještě důvod MS odsuzovat. Vždyť Linux má také své mouchy. Zrovna teď píšu z woken protože jsem si v mdk něco pokazil a je pro mne lepší počkat na novou verzi (snad vyjde v termínu) než zase přeinstalovávat systém. Tak lidi, nebuďte rasisti (nebo by to mělo být systisti) a přiznejte že vše má nějakou chybu a nenadávejte pořád. Taky mi sice sem tam něco ujede ale poslední dobou už je to fakt síla.
Tiskni
Sdílej:
Jakpak idioti instalují Linux?
emerge -U world
Bohužel ony samotné se mnou jaksi nesouhlasí, mám odzkoušené, že tajemné záseky a bugy se objevují hlavně, když se tam objevím, nebo nedejbože na nich mám pracovat (jako user).Ono to bude asi tím, že člověk zvyklý na linux od nich očekává věci, které se jim moc nelíbí. Ale hádat se s nimi povětšinou nemá smysl.
Takovému uživateli nepatří počítač, ale nejvíce psací stroj do ruky.Ale jak jen přeinstalovat psací stroj?
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Znám jeden stabilní a spolehlivý OS. Není to ani Windows, ani Linux, dokonce ani *BSD. Je proprietární, uzavřený a kdovíco, a jmenuje se IOS.
Posuzováno měřítkem stability a měřítkem toho, "jak moc dobře umí to, co má umět", je to naprostá jednička. Neznám nic jiného, co by IOS (na stejném bojišti) dokázalo porazit.
Což samozřejmě není myšleno jako flame, ale jako upozornění, že nelze srovnávat nesrovnatelné. Otázka "je lepší X nebo Y" je v oblasti počítačových systémů, operačních systémů a aplikací obvykle idiotská a odsouzená akorát tak k subjektivním nikam nevedoucím hádkám, protože není definována relace "dobrosti".