Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Navic mobily se spoustou funkci maji mnohem kratsi vydrz ...Nemyslím si, že tohle tvrzení můžeš něčím podepřít... Samozřejmě je potřeba srovnávat výdrž, když ty funkce navíc nepoužíváš, jinak to bude těžko férové srovnání.
Podle me je to blbost. Proste jednou vyvinete OS pro mobil. Ten bezi na nejakem procesoru. Obalite to nejakejma blbinama okolo jako je fotak, cip na decoding MP3, apod. Takze si myslim, ze kvalita vnitrnosti je vpodstate u vsech modelu jedne znacky stejna. Mozna se lehce lisi vnejsi provedeni.
S notebookoma si spise odporujete. Tam jsou rozdily spise mezi znackama, nez v ramci modelu jedne znacky.
Divného je na tom, že když si někdo dá podmínku "hlavně aby to prokristapána nemělo parodii na foťák" (jak jsem zde nedávno četl), tak si hloupě zužuje možný výběr a nemůže si např. koupit kvalitnější přístroj (s lepším zpracováním a mechanickým provedením), který ale má ten foťák, jejž kupující nechce využívat.Vzhledem k tomu, ze existuji mista, kam cloveka s fotoaparatem (vcetne toho v mobilu) nepusti, tak to pro nekoho muze byt absence fotaku dulezita podminka pri vyberu.
Volil jsem řešení levný mobil + psp.[rejpava poznamka] Presne. A az bude potreba, tak si k tomu poridis nejakej elektronickej kalendar/planovac, kterej bude umet perfektne planovaci funkce a nic jinyho. Dale pak kdyz budes potrebovat, tak prikoupis nejakej mensi kompaktni digi fotak (hezkej tenkej je Sony DSC-T700, ale ten umi natacet i videa), abys mel po ruce, kdybys potreboval rychle neco nafotit, zadnej bastl s moznosti natacet i videa, to si dyztak poridis nejakou malou digi-kameru. No a kdyz trebas budes cestovat, tak prikoupis i GPS navigaci, tomtomy se delaji ploche, podobne jako ten fotak. No a kdybys potreboval kalkulacku, tak casio kalkulacky jsou taky tenky. No a pro brouzdani na Internetu, Email, IM a treba i VoIP muzes mit PDA. Pak je taky skoda, ze jsi nevydrzel u svyho presvedceni "na kazdou funkci jinej pristroj" a PSP pouzivas i jako multimedialni pristroj, protoze by nebylo na skodu mi specialni zarizeni pouze na prehravani hudebnich souboru a pak dalsi na prehravani videa. No, proste je to skvely misto jednoho (sice trosku vetsiho) telefonu nosit s sebou vzdy 8 dalsich zarizeni, nebo holt nosit jen nektery a pak pripadne ozelet, ze zrovna nemas to, co nahodou potrebujes. [/rejpava poznamka] Osobne jsem driv pouzival nejakou starou nokiu, misto na 10 SMS, zadnej kalendar par TODO, jeden budik. K tomu jsem nosil PDA, ale ne vzdy - telefon dam proste do kapsy, PDA je vetsi. Ten mam SE w910i, kalendar, todo, 5 budiku, SMS nevim kolik, 2GB karta (fotky+mp3), mp3 player, video player, fotak+kamera. Na inet lezu jenom z kompu, takze inet na tom nepouzivam, GPS navigaci mame vetsiho tomtoma go710 (je to docela vetsi krabicka). Obcas telefonem fotim, natacim, prehravam si mp3 a jsem rad, ze nemusim po kapsach tahat dalsich X pristroju. Hry moc nehraju, takze PSP mi nechybi a dyztak bych mohl taky v telefonu. V linuxu sdilim nazor ohledne utilit s konkretni funkci, ale u telefonu ne.
Organizér/kalendář mi stačí ten mobilovej, jsem student ne high-ranking senior manager...
Přesně z toho důvodu, že jsem student, používám PDA. Musím si téměř neustále zapisovat, co mám na kdy udělat, přitom z klávesnice na běžném telefonu se mi dělá špatně --- takže něco unixového/linuxového s xstroke
, nebo PalmOS.
Do telefonu poté kousla kráva a spadla na něj rosa.
skutočne minimalistický telefón... ...j2me s midp2 a gprsSkutečně minimalistický telefon dělá například Motorola. Ovšem Java do minimalistického telefonu rozhodně nepatří
Tiskni
Sdílej: