Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
Všichni to známe. Najednou se zrodí nápad. Přijde bez ohledu na denní či noční dobu, bez ohledu na to, co právě děláme. Máme chuť všeho nechat a hned se pustit do realizace nápadu. Jenže, bohužel, takto se často zrodí kostlivec ve skříni. A vypadne vždy v ten nejnevhodnější moment.
Mnoho původně dobrých nápadů mívá špatné konce. Vyprchá elán a motivace, a dílo zůstane nedokončeno. V lepším případě znamená "jen" ztracený čas, v horším však vznikne kostlivec, který na nás vykoukne z šuplíku nebo z adresáře na disku. V nejhorším případě nás kostlivec bude strašit ještě hodně dlouho - třeba proto, že tím nápadem byl přechod na nový software, který uvíznul na mrtvém bodě, nebo se dokonce ještě nakumulovaly chyby. Data jsou již přesunuta v novém systému, ale ten nebyl plně zprovozněn. A kostlivec chrastí hnátami...
Naštěstí existuje postup, jak na podobný osud předem vyzrát. Tedy postupů je mnoho, ale mně se osvědčil ten, který uvedu. S nápadem je totiž třeba hned na začátku naložit odpovídajícím způsobem. Když přijde, je potřeba:
Možná mě teď odkážete někam, ale stejně doporučuji se nad tím zamyslet. Mnoho nadějných projektů zůstalo viset v časném stadiu realizace, protože autor tímto procesem neprošel. Prostě dostal nápad, pustil se do práce, a výsledek známe. Vím, o čem mluvím...
Tiskni
Sdílej:
Takhle jsem psával básničky, občas mne napad dobrej verš apak jsem ráno koukal, co se mi to hromadí