Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
Uběhly dva roky od doby, co jsem popisoval, jak v naší vlasti vypadá povinná výměna řidičských průkazů. Sice se stalo téměř nemožné: byl schválen posun na pozdější termíny. Nicméně úder se nyní vrací jako bumerang a ještě si to pořádně vychutnáme.
Opět máme do první deadline zhruba 9 měsíců. A opět je tu stav, že jsou úřady zahlceny a čekají se dlouhé fronty - a to přesto, že nyní se má měnit menší počet řidičáků než podle původního plánu před 2 lety. Důvody jsou zcela zřejmé: státní správa tu funguje jako vrchnost, ne jako služba.
Konkrétních jednotlivých příčin je celá řada. Podívejme se na některé z nich:
A tak zase českému člověku nezbývá, než se chovat podle krylovského hesla: "Když po tváři mě praští, mám druhou nastavit." Zkrátka, jsou tu trochu vyměněné role - ten, kdo by měl sloužit, rozdává rozkazy, a naopak právoplatný pán podle nich musí skákat. A v pozadí toho se řeší takové veledůležité problémy, jako je třeba prasečák v Letech. Není čas prásknout do bot?
Tiskni
Sdílej:
možno zomrel v Brazílii,
a možno žije vedľa nás,
operuje na Kramároch,
odhaľte ho, prosím vás!
Ale ono na chodičáky taky dojde. :)Dojde. Občanky se totiž mění taky
Ale ono na chodičáky taky dojde. :)To je jen pro seniory, co se pohybují s chodítkem.
"Když po tváři mě praští, mám druhou nastavit."Nezdá se mi, že by zrovna Kryl měl na tomhle hesle nějaké extra zásluhy.
No co, platime za to dane, tak si to musime uzit.Radši bych si ty peníze nechal, než si takhle užíval. Nebo, když už se platí, by se za ně měly třeba opravit silnice nebo zavést skutečně kvalitní možnosti elektronické komunikace se státní správou.
Vypada to tak, ze si nas vsechny ocipuji[vybavi nekolika chipy]. Bohuzel kvuli kazdymu chipu budeme muset vybehat x-front.Pořád je ještě lepší tohle než chip přímo do těla. Ale i toho se nepochybně dočkáme...