Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
Třikrát jsem restartoval a snažil se v BIOSu disk D naštelovat tak, aby jej Linux našel.Tohle už vypadá skoro jako důkaz
takže má asi opravdu dva disky
Na základě čeho? Že v biosu viděl disky C a D? Co je to za kravinu? IDE disky jsou primary / secondary s kombinaci master / slave. SATA už to dělá úplně jinak. A pokud to má na řadiči, tak záleží na jeho biosu. Každopádně partišny (nikoliv disky) podle písmenek pojmenovává DOS a jeho MS nástupci. A ty tady někoho "ztrapňuješ" a jako důkaz dáváš naprostý nesmysl.
Tak na to jsem zvědavej. Neříkám, že to není pravda, ale ten bios si asi neporadí s tím, že jednom disku bude víc oddílů (a tedy dosových písmenek), co? Tedy v DOSu bude C, D, E na jednom disku a v biosu CDEF oznaceni pro čtyři různé fyzické disky, hmm praktické
Mam dojem, že označení disků ... písmen u bootu A, C, D, E se týká a) floppy mechaniky, primárního master/slave a sekundárního disku. Takto mi to snad i fungovalo, měl jsem možnost volit boot ze 3 fyzických disků. Čili mi na tom nic divného nepřijde.
Přiznávám, že předpoklad liveCD jsem odvodil z úžasného zvolání: "Narozdíl od předchozích pokusů se spustila instalace!" V předchozích svých pokusech se dotyčný totiž ani k instalaci nedostal. Nicméně Nepamatuju že by kdy bylo nutné pro nainstalování základní instalace nezbytně nutné stahovat všechna instalační média.
Ad označování disku. Je zcela BĚŽNÉ že uživatele MS Windows hovoří o více discích, přestože mají ve svém počítači pouze jeden fyzický disk - ovšem rozdělený na více diskových oddílů. A u individua co neumí ani vypálit iso obraz lze důvodně předpokládat tento problém.
Osobně se mi ještě nestalo že by Linux jeden fyzický disk viděl a druhý ne, pokud bylo vše zapojeno tak jak má být.
Nepodsouvej co jsem nepsal. Napsal jsem že má nejspíš pouze jedno fyzické zařízení a následně že by mohlo vysvětlovat jeho problém s tím, že jej nemůže najít. To že se snažil "disk D" řešit někde v biosu nic nevypovídá, protože bůhví co se tam snažil řešit a jak. Jestli tady ze sebe někdo dělá troubu, tak je to JXD, který místo aby napsal - dík, ale tohle můj problém neřeší - reaguje jako křupan. A to bylo pro mne podnětem abych se o jeho korespondenci podělil.
Ne že bych si dělal nějaké iluze, ale podobnou reakci může vyprodukovat opravdu pouze duševně nemocný člověk. Viz případy raněných co napadnou ošetřujícího lékaře apod.
Bohužel tuhle iluzi (že JXD není hloupý) mi bohužel svým psaním sám vyvrátil.
Ano správně: Proč by teda linux nemohl nějaký disk nevidět? Pominu-li hardwarový problém, tak mě napadá jen proto že tam prostě není. Něco jiného je nevidět zařízení a něco jiného umět z něho přečíst informace (tabulku diskových oddílů, formát diskového oddílu, atp.).
Já dokazuju, že má disky dva.
Jak?
S provokaci naopak uspejete temer vzdy.Přesně tak. Vůbec nechápu, jak se může někdo pohoršovat nad článkem třeba s názvem Jsou linuxáři rasisté? Už jen z toho názvu je zřetelně patrné, že se jedná o cílenou provokaci, která má za účel pouze píchnout do vosího hnízda "linuxářů", kteří si stojí na vedení (protože jim nedochází, že svým "vysvětlováním", kritikou a pohoršeným roztrubováním sedají JXD na lep).
Jedině někdo, kdo nezná jeden z Murphyho zákonů:S provokaci naopak uspejete temer vzdy.Přesně tak. Vůbec nechápu, jak se může někdo pohoršovat nad článkem třeba s názvem „Jsou linuxáři rasisté“?
Davisův zákon:
Končí-li novinový titulek otazníkem, zní odpověď „ne“.
Asi by to bylo na samostatný blog, ale já ho tady nemámA co takhle si ho založit?
A co takhle si ho založit?Už jeden mám a jsem příliš sexy na to, abych jich měl více, každý na specializovaném serveru.![]()
* Ale pánové... Autor: Jitka | přidáno: 10:55, 27. 06. 2006 ...já tu přece za JXD tahat horké kaštany z ohně nehodlám, a ani za něj a jeho novinářskou a lidskou čest ruku do ohně dávat nebudu! Jen vím, že když někde narazím na jeho článek, přečtu si ho, protože (čistě podle mě) za přečtení stojí. A to je vše. Že vás tu štve, to nejen cítím, to i chápu, máte k tomu svoje důvody, kterým rozumím - coby člověka zakládajícího si na vlastní svobodě, mě Bill Gates se svou filozofií (plať za všechno, nejlépe opakovaně, a pokud ti to správně nefunguje, jsou to "jen" drobnosti a chyba je stejně na tvé straně), taky hodně štve. Proto je mi ta vaše, zde přítomná, komunita velice sympatická... Ale ani to nic nemění na mém vztahu k JXD - nepřebírám názory, jen hledám náměty k zamyšlení. A třeba jednou najdu odvahu ke změně a obrátím na někoho z vás o radu ohledně svého pcNajde se někdo?. PS: Zkuste někdo napsat ne příliš odborný, ne moc dlouhý, a pravdivý článek o produktech, které znáte a zde tak zapáleně hájíte. Pokud Reflex je časopis, za jaký jej považuji, otiskne vám ho. A pokud ne, nahrál vám na smeč a já vám od srdce zatleskám. Odpovědě
Tiskni
Sdílej: