Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
A volební právo jen pro plnoleté plátce daní.Tak toto by som hneď schválil. Keď niekto neprispieva do spoločnej kasy ale len z nej berie (nezamestnani, cigani, deti, studenti, dochodcovia) tak nema pravo ani rozhodovat ako s tou kasou nakladat...
nebo je zivi stat a hlasovaci pravo nemaji.
Btw jak jste stanovil ten prevodni kurz? Jen podle ceny obeda??Taky jsem na to dost vyděšeně koukal, ale platy extrapoloval celkem použitelně, tak co.
Jinak řečeno, ceny a platy odhadnul tak nějak „vod voka“, takže reálný stav je klidně s chybou ± 1000 %.
Ale kdeže pane Ponkráci.. Poměr mezi cenami a platy se přeci nijak nemění volbou pomyslné hodnoty nula. Nebo se snad odvažujete tvrdit, že by se ty částky nějak výrazně od sebe lišily, kdybych se odpíchnul od ceny jiné srovnatelné položky?Poctivé potraviny se dají koupit i dnes a já znám jejich cenu. Věřte nebo ne - s cenovým žebříčkem jak jsem ho uvedl ten rozdíl nijak nezahýbe, protože rozdíly jsou maximálně v řádu korun. Zcela záměrně jsem uvedl v žebříčku srovnatelné položky. Mávat tady takovými abstraktními pojmy jako kvalita - to umí každý.
Pokud jde o trvanlivost věcí a kvalitu, tak ta je mnohdy závislá na více faktorech. Něco málo o tom vím, takže kupř. oděvy šité ručně byly kvalitnější proti těm strojním už jen z toho prostého důvodu, že mohly být použity silnější nitě a steh nebyl založen na jejich křížení. V textilních materiálech nebyla žádná umělá vlákna, která časem degradují, zato kaučukové věci zteřely mnohem rychleji než jejich dnešní plastové náhražky.
Listoval jste někdy starýma novinama? Nejspíš asi ne, protože takovou kravinu stran inzerce byste jinak asi nevypustil. Většina tehdejšíchg listů byla naopak na reklamě a inzerci životně závislá. A k tomu zde ještě existovala cenzura. Není náhodou, že vydávání jen málokterého periodika se dočkalo více než deseti ročníků.
Operovat s nepřímým zdaněním je sice hezké, nicméně tomá nulovou vypovídací hodnotu. I tehdy byly nejrůznější poplatky za kde co, co člověk odnikud neodepisoval a musel lepit z toho co dostal na ruku. V blogpostu jsem zmínil jen některé.
Ovšem pokud chtěl básník říct, že ekonomika se nikdy (resp. po mnoho generací) nedostane na současnou úrovneň,
Tento konkrétní pořad jsem sice neviděl, ale při jiných příležitostech Zelený říkal, že neporoste evropská ekonomika. Světová poroste, to ano, ale růst se přestěhuje do jiných částí světa. V podstatě se to už děje.
pak bychom dnes museli sledovat přesun výroby do dalších zemí, protože cena práce v průmyslu se v Číně za posledních 10 let zdvojnásobilaTo se ale děje - jako alternativa k Číně je nejvíce zajímavý Vietnam, dále Bangladéš a Thajsko a nově i Mongolsko. Z hlediska kapacity produkce, vzdělanosti pracovní síly a napojení na světový obchod je velmi zajímavá Indonésie, která je ale bržděna značně podfinancovanou logistickou infrastrukturou, kterou, i přes masivní investice v posledních měsících, bohužel není možné vybodovat "přes noc". Ale není to jen levnou pracovní sílou (ve Vietnamu je minimální mzda přibližně na polovině čínské), ve Vietnamu či Mongolsku je i přívětivější legislativa, vyšší standard ochrany duševního vlastnictví a další drobné výhody. Ale zahraniční obchod s Asii není moje specializace, takže mi možná něco uniklo. A samozřejmě, některé firmy, které si hrají na společenskou odpovědnost, dokonce přesouvají část výroby zpět do Evropy či USA.
Tiskni
Sdílej: