Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Tiskni
Sdílej:
Jo, s tím (až na pár věcí a celkový tón ) můžu souhlasit.
MS Win jsou prostě normální OS jakých jsou desítky. Na desktopech jsou nejrozšířenější, na ostatních platformách moc k vidění nejsou.
Ale lidi typu, "jo nainstaloval jsem something jsem machr a všichni ostatní jsou lamy", jsou k vidění obecně všude, kde je to jen trochu složitější (resp všude, kde dokázali něco, co v jejich (a právě jejich) okolí moc lidí neumí).
Ale z toho vyrostou.
...což profesionála znalého Windows obvykle velmi pobaví...
Najlepšia epízóda z horrového seriálu "Môj život s Windows" je tá "O tom ako vymeniť nejaký smiešny kus HW na W2000/2003 server-i..." z toho Linuxáci idú od smiechu do kolien a Windows "profesionali" (así tí čo vedia click a dvojklick) plačú od šťastia a velebia Mrkvosoft.
Hmm díky za bug
ale dost to podkopalo moji důvěru v něj.
Chápu to tak, že ten FS normálně fungoval, jen fsck po dlouhé době něco našel (což klidně mohlo být něco špatně ulinknutýho, co jste chtěl smazat) a vy jste ho k němu ztratil důveru? Tak to bych nemohl věřit žádnýmu FS
tak já používám „widle“ i „wokna“ ale ne proto, že bych chtěl ten OS nějak zesměšnit/ukázat jak jsem IN. imho se to prostě vyslovuje mnohem líp než „vindous“.
jinak na windows nadává kdekdo, jak ho štvou a jsou k ničemu a jak je zas musel přeinstalit atd. atd. atd. ale když dotyčnému poradíte, ať zkusí přejít na linux, tak se moc odvážlivců nenajde ;) mě to kolikrát přijde jako trošku jiná varianta toho klasickýho nadávání v hospodě jak všechno stojí za prd.
třeba v mceditu mi to pravidelně inkrementálně odsazuje řádkyto je ovšem chyba mceditu, dělá to i v linuxových terminálech ... už aby byl ten JXP Commander s nějakým vychytaným editorem (mno, kdyby uměl volat kwrite, bohatě by mi to stačilo)
Pomohlo by něco z tohoto výběru?
Přesměrování profilu:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\S-?-?-??-*-*-*-*] "ProfileImagePath"= C:\cesta\k\adresari\s\profilemale pokud máte poškozený soubor s registrem....